Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple kupuje startup Akonia Holographics, který vyvíjí displejové čočky pro rozšířenou realitu
Použití aplikace vytvořené pomocí ARKitu (Foto: Apple)

Apple podniká další důležitý krok pro svou budoucnost na poli s rozšířenou realitou. Nově kupuje americký startup Akonia Holographics, který se specializuje na vývoj displejových čoček založené právě na této technologii. Částka ani bližší detaily ohledně celé akvizice zatím nebyly sděleny.

Ačkoliv Apple pro agenturu Reuters celou situaci okomentoval svým tradičním způsobem typu „občas koupíme malou firmu, ale účel celé akvizice nesdělujeme veřejnosti“, jedná se o poměrně jasný indikátor, co zamýšlí – produkci vlastního hardwaru pro AR (augmented reality).

Společnost Tima Cooka již ostatně dlouhodobě promýšlí, jak ve sféře rozšířené reality prorazit. Před rokem uvedla pro vývojáře balíček ARKit, díky kterému je možné tvořit aplikace založené na promítání virtuálního obsahu do skutečného světa, a bylo téměř jasné, že na poli softwaru to neskončí.

Koncept AR brýlí od Applu (Foto: Taeyeon Kim / Behance)

Myslí si to i server Bloomberg, který reportoval o tom, že Apple své speciální brýle představí do konce roku 2020. A to je vzhledem k Akonia Holographics, který měl doposud ve svých dílnách pracovat na tenkých, transparentních displejích s možností vyobrazování plných, jasných barev a širokoúhlých fotek (takzvaná technologie HoloMirror), nyní ještě pravděpodobnější.

Bude bezesporu zajímavé sledovat, jakým konkrétnějším směrem se Apple ve světě rozšířené reality vydá. Jak je v poslední době jeho zvykem, opět se chystá na tento trh vstoupit později než konkurence, což prakticky znamená, že ono řešení dlouho promýšleli a budou se snažit přijít s něčím nevídaným.

Jedno z nejaktuálnějších řešení ve sféře rozšířené reality – Magic Leap One (Foto: Magic Leap)

Podle všeho bude hlavním záměrem navrhnout takové brýle, které by na první pohled nevypadaly nijak technologicky. Měly by sloužit jako doplněk pro běžného uživatele, nikoliv nutně vývojáře a geeka. To je však poměrně náročnou výzvou a ostatní výrobci zatím nepřišly s žádným elegantnějším řešením. A proto je na řadě Apple s podporou Akonia Holographics.

Komentáře