Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Cloudové úložiště WeTransfer kupuje populární kreslící iOS aplikaci Paper od studia FiftyThree
Foto: FiftyThree

Vývojářské studio FiftyThree, které je tvůrcem jedné z nejrozšířenějších kreslících/kreativních iOS aplikací Paper a týmového prezentačního nástroje Paste, oznámilo prodej svých produktů. Veškerá jeho aktiva včetně patentů, ochranných známek a výkonných zaměstnanců kupuje společnost stojící za cloudovým úložištěm WeTransfer.

Konkrétnější podmínky a částka, za kterou akvizice proběhla, zatím nejsou známé. Na druhou stranu účel tohoto nákupu je poměrně zřejmý: WeTransfer se chystá znatelněji angažovat ve sféře kreativní tvorby a právě nástroje Paper a Paste mají být ideálními doplňky pro jejich byznys. Navíc budou sloužit jako silná zbraň proti konkurenci jako Dropbox nebo Google Drive.

Pro FiftyThree se v podstatě jedná o vysvobození. Podle slov CEO Georga Petschnigga pro server WIRED již delší dobu zvažovali akvizici, jelikož jejich byznys nebyl v poslední době příliš profitabilní. Ačkoliv se zejména digitálnímu peru (stylusu) Pencil poměrně dařilo, jakmile se na trh dostal Apple Pencil, řešení od FiftyThree se postupně stávalo méně relevantním. A stavět byznys na prakticky bezplatné aplikaci (s možnostmi in-app nákupů) není moc výnosná cesta. Firma se však těší z celé této skutečnosti, a to z důvodu, že se stala součástí silného a poměrně velkého brandu.

Co se samotných aplikací týče, uživatelé stále budou mít možnost je na svých zařízeních využívat. Vyjma toho, že tým vývojářů a designerů z FiftyThree včetně zakladatelů Georga Petschnigga a Andrewa Allena budou nově součástí WeTransfer, se pro uživatele (zatím) prakticky nic nemění.

Foto: FiftyThree

Aplikace roku

O tom, že byl Paper nejen oblíbeným nástrojem pro kreslení a skeče, ale také funkčním a designově vyladěným řešením, svědčí i prestižní ocenění App of the Year za rok 2012, které Apple tradičně uděluje. Na jeho popularitě se podílelo i zmíněné pero Pencil s různými funkcemi pro maximálně přesný tah, které se tehdy řadilo mezi nejlepší na trhu.

Foto: FiftyThree

Komentáře