Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Instagram konečně zavádí dvoufaktorové ověření také přes aplikace třetích stran

Dvoufaktorové ověření je dnes již u mnoha nejpoužívanějších služeb a aplikací bezpečnostní standard. Mít vedle klasického hesla nastavený ještě aktuálně generovaný kód, kterým je potřeba potvrdit vaši identitu, přidává vašim účtům další zabezpečovací prvek. Instagram dosud dvoufaktorové ověření nabízel jen s využitím SMS, nově ale konečně umožní také využití ověřovacích aplikací třetích stran.

Takzvané autentifikátory třetích stran vám při přihlašování do Instagramu jednoduše vygenerují potřebný kód, který jen zkopírujete a přihlásíte se. Populární sociální síť, kterou měsíčně používá už 1 miliarda uživatelů, právě tyto aplikace nyní při přihlašování také umožní používat.

Dosud bylo možné obdržet kód pro dvoufaktorové ověření (2FA) jen přes SMS. To sice taktéž poskytovalo další bezpečnostní vrstvu, jenže tato metoda se v poslední době hodně řešila v souvislosti s tzv. hackováním SIM karet, kdy šel kód ze zprávy prolomit. Instagram nyní postupně všem uživatelům přidává možnost využít k obdržení kódu aplikace jako Google Authenticator, 1Password či Authy.

Nové možnosti u dvoufaktorového ověření na Instagramu

Navíc nejde o jediné novinky, které Instagram tento týden představil. Sociální síť, kterou vlastní Facebook, chce vylepšit také informování o účtech, které sledují stovky tisíc až miliony uživatelů, díky čemuž mají velký vliv. Nová sekce „O tomto účtu“ ukáže více informací o daném profilu, aby si mohl každý vyhodnotit jeho autenticitu. Půjde o data jako datum založení účtu, země původu, změny ve jméně či počet běžících reklam.

Jednodušeji také budou mít uživatelé možnost požádat o ověřovací modrý odznáček, kterým Instagram po vzoru jiných sociálních sítí označuje, že jde skutečně o uváděného významného veřejného činitele. Odznáčky už předtím Instagram rozdával, ale teprve nyní k tomu spouští jednoduchý ověřovací proces.

Všechny novinky by se měly uživatelům na Instagramu objevit v následujících týdnech.

Instagram u velkých účtů nově zobrazí podrobnější informace

Komentáře