Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple získal prestižní cenu Emmy za komediální show Carpool Karaoke: The Series

Uběhly již tři roky od momentu, kdy britský komik James Corden přišel s nápadem na krátký komediální pořad, ve které by vozil hudební interprety po Los Angeles a zpíval s nimi. Ve spolupráci s televizní stanici CBS jej následně zakomponoval do své talkshow The Late Late Show with James Corden a rázem se z Carpool Karaoke stal světový fenomén.

Celý koncept zaujal i Apple, který byl tehdy v rané fázi svého plánu, jak prorazit ve sféře televizního obsahu. Jelikož v Carpool Karaoke viděl silný potenciál a registroval obrovskou oblibu u diváků, kteří cenili humorné Cordenovy prvky v přítomnosti hvězd jako Stevieho Wondera, Britney Spears nebo Justina Biebera, koupil k této show globální vysílací práva.

Na základě původního konceptu následně vytvořil spin-off pod dodatkem The Series, nahradil dosud klíčového Cordena jinými celebritami, které se díl od dílu za volantem střídali, a první sérii o 21 epizodách vypustil na svou streamovací službu Apple Music. A nyní se ukazuje, že to bylo trefou do černého nejen z hlediska divácké oblíbenosti, ale také z hlediska kritiků.

Apple totiž za Carpool Karaoke: The Series obdržel prestižní cenu Emmy v kategorii Outstanding Short Form Variety Series a připisuje si tak první televizní ocenění takového formátu v historii. O tomto milníku informoval server Deadline, který zveřejnil i citaci výkonného producenta této show Bena Winstona, jenž na pódiu během předávání sdělil, že „bylo složité vytvořit novou sérii Carpool Karaoke bez Jamese Cordena“.

Oblíbení komici Jimmy Kimmel a James Corden (Foto: Disney ABC Television Group / Flickr)

Je však vhodné dodat, že nejde o první Emmy, kterou Apple kdy obdržel. Na své pomyslné poličce má další dvě taková ocenění, ale z technologické/inženýrské kategorie za vývoj sériové sběrnice FireWire z roku 2011 a za implementaci hlasové asistentky Siri do Apple TV z minulého roku.

Opačný osud s Planet of the Apps

Co se týče vlastního televizního obsahu, Apple v roce 2017 zahájil vysílání reality show Planet of the Apps, která spočívala v hodnocení nápadů „odborné“ poroty skládající se z Gwyneth Paltrow, will.i.ama, Garyho Vaynerchucka a Jessicy Alba na různé aplikace. Ta se však netěšila velké oblibě a cupertinský gigant byl nucen pořad po první sezóně ukončit.

Jessica Alba, will.i.am, Gwyneth Paltrow a Gary Vaynerchuck. Porota show Planet of the Apps Foto: Apple / YouTube)

Apple si tak nyní okusil velký úspěch s Carpool Karaoke: The Series a selhání s Planet of the Apps. Bude zajímavé sledovat, jak se pod hlavičkou Cookovy firmy budou rýsovat další seriály včetně adaptace Nadace od Isaaca Asimova nebo filmů jako Wolfwalkers nebo The Queen Elephant, na které nedávno koupil globální vysílací práva. Nehledě na to, že v rukávu má početnou řadu dalšího obsahu, který by mohl v příštím roce debutovat na nové streamovací platformě.

Foto: Apple

Komentáře