Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple oficiálně dokončil akvizici Shazamu. Aplikace na poznávání hudby bude nově bez reklam

Téměř rok poté, co Apple poprvé potvrdil, že má v plánu koupit hudební aplikaci Shazam, je celá akvizice dokončena. Kalifornská firma dnes oficiálně oznámila, že nákup Shazamu za blíže nespecifikovanou částku, která by se měla pohybovat kolem 400 milionů dolarů, definitivně dokončila. Posledním krokem bylo nedávné schválení transakce evropskými úřady.

Shazam patří k nejpopulárnějším hudebním aplikacím, díky které můžete velmi snadno zjistit, jaká písnička právě hraje. Po celém světě již Shazam dosáhl na více než 1 miliardu stažení a pro objevování nových skladeb ho uživatelé používají každý den více než 20milionkrát.

„Apple a Shazam mají dlouhou společnou historii. Shazam byl jednou z prvních aplikací, když jsme spouštěli App Store, a stal se populární pro hudební fanoušky po celém světě,“ uvedl k avizici Oliver Schusser, viceprezident Apple Music. „Vzhledem ke společné lásce k hudbě a inovacím jsme nadšení, že můžeme naše týmy propojit, abychom uživatelům přinesli ještě více skvělých způsobů, jak objevovat a užívat si hudbu.“

Pro uživatele Shazamu se alespoň zatím prakticky nic nezmění. Apple naopak nově z aplikace odstraní veškeré reklamy, což bylo dosud možné jen za poplatek. Kalifornská firma podle očekávání neprozradila, co všechno plánuje jak se samotnou aplikací, tak s novými vývojářskými posilami dělat. Je však možné, že by mohla do budoucna integrovat službu pro rozpoznávání písniček díky poslechu například do Apple Music.

Pokud Apple ponechá Shazam v App Storu jako samostatnou aplikaci i nadále, bude zajímavé sledovat, zda se bude snažit omezit napojení na jiné služby, jako je například konkurenční Spotify. Jakmile totiž v Shazamu zjistíte, o jakou písničku se jedná, můžete z aplikace snadno přeskočit například do Apple Music, Spotify nebo jiných hudebních aplikací. Denně dojde k takovému přesunu ze Shazamu do Apple Music nebo Spotify milionkrát.

Vyloučena není ani ještě hlubší integrace rozpoznávací technologie Shazamu do iOS. Již nyní ji využívá Siri, ale větší a méně viditelná integrace do systému by z pohledu Applu rovněž dávala smysl.

Komentáře