Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay míří do Česka. Bezkontaktní platby bude možné využívat ještě letos
Foto: Apple

Po úspěchu Apple Pay na západě a v mnoha asijských i evropských zemích se konečně bezkontaktních plateb od Applu dočkají i další země ve střední Evropě, včetně České republiky. Na tuzemském trhu se má Apple Pay totiž objevit již v průběhu listopadu či začátkem prosince a doplní tak stávající konkurenci v podobě Google Pay na systémech Android.

Vstup Apple Pay do Česka potvrdily zdroje blízké Hospodářským novinám a také několik tuzemských bank, které se postupně chystají na integraci nové technologie. Mezi těmi by se měla mimo jiné objevit i Air Bank, Česká spořitelna, Moneta, Komerční banka či ČSOB.

Platby bude možné využít jak prostřednictvím iPhonu či MacBooku, tak například hodinek Apple Watch.

Jak už je u Apple Pay zvykem, všechny karty se uloží bezpečně do zařízení a poté se využívají pouze pro bezkontaktní platby, které je nutné potvrdit otiskem prstu či vizuálně přes Face ID (dle verze a typu zařízení).

Foto: Apple

České e-shopy by tak mohly v budoucnu zapojit Apple Pay mezi své platební možnosti, jako je tomu standardem například v USA. Apple ovšem žádné detaily ohledně možného spuštění v Česku dosud nepotvrdil a médiím standardně neodpovídá na otázky ohledně chystaných produktů a expanze.

Je možné, že se bližších podrobností dočkáme na zítřejší keynote, kde Apple představí tři nové modely iPhonů, aktualizovanou podobu Apple Watch ve své čtvrté verzi či vylepšená bezdrátová sluchátka AirPods a bezdrátovou nabíječku AirPower.

Komentáře