Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple v novém iOS 12 zpřístupnil očekávanou aplikaci Shortcuts

V rámci včerejšího vydání nového operačního systému iOS 12 Apple oficiálně uvedl do provozu z pohledu uživatelů velkou řadu očekávaných novinek. Jednou z nezajímavějších je bezesporu aplikace Shortcuts (Zkratky), která nahrazuje oblíbený automatizační nástroj Workflow, který Apple loni v březnu za neupřesněnou částku koupil.

Shortcuts tak uživatelům, kteří si aplikaci v iOS 12 do svého iPhonu nebo iPadu stáhnou, umožní automatizovat jejich často opakované procesy a úkony – to vše v kombinaci s hlasovou asistentkou Siri. Kouzlo aplikace tkví v takzvaném krokování jednotlivých úkonů, ze kterých lze za využití podporovaných aplikací (jak základní jako Mapy, Kalendář, Safari nebo Kontakty, tak stovky aplikací třetích stran) sestavit automatický proces, který se aktivuje v momentě, kdy si ho uživatel pomocí Siri vyžádá.

Od vytvoření animovaného gifu přes tweetnutí playlistu, který zrovna posloucháte, a uploadování poslední vyfocené fotky na váš Dropbox až po stáhnutí všech obrázků z webové stránky, kterou si momentálně na vašem zařízení prohlížíte – to všechno Zkratky umožní velmi efektivně zautomatizovat. Zkratky zároveň zvládají ovládat chytré prvky v domácnosti nebo komunikovat s Apple Mapami.

Shortcuts

V principu tak aplikace na pouhý příkaz „Siri, I am heading home“ zvládne například zapnout spárované chytré zařízení ve vaší domácnosti (například světlo), odeslat zprávu vašemu partnerovi/partnerce s informací, že už jste na cestě, a zároveň v navigaci nastavit jako cílovou destinaci adresu vašeho bydliště.

Pro snadné použití pak aplikace zároveň nabízí už předem vytvořené automatické procesy, které můžete v podstatě ihned začít používat. Aplikace je zdarma ke stažení v App Storu, pokud jste nicméně byli doteď uživateli aplikace Workflow, postačí vám tuto aplikaci pouze updatovat a Zkratky se ve vašem zařízení objeví automaticky.

Siri Shortcuts

Komentáře