Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vydal macOS Mojave. Nabízí řadu novinek včetně tmavého režimu a přehlednějšího Mac App Storu
Foto: Apple

Apple před několika minutami vydal nový operační systém pro Macy pod názvem macOS Mojave, který byl poprvé představen během letošní vývojářské konference WWDC. Mezi hlavní taháky nové verze patří bezpochyby tmavý režim, díky němuž si můžete minimálně nativní aplikace zobrazovat v tmavších barvách (zejména pro práci v noci, abyste tolik nenamáhali zrak), nicméně nabízí i řadu dalších důležitých změn.

Jednou z těch nejvýraznějších je redesign Mac App Storu, který se inspiroval vzhledem mobilního App Storu a disponuje mnohem přehlednějším rozhraním včetně lepšího řazení kategorií, uživatelských recenzích nebo screenshotů od vývojářů. Další novinkou je chytré řazení souborů na ploše, kdy se automaticky seskupí podle druhu (obrázky, PDF, tabulky), štítků či různých jiných parametrů.

macOS Mojave dokáže mimo jiné měnit barevné odstíny plochy podle denní doby (Foto: Apple)

Vylepšeny jsou také náhledy ve Finderu nebo editace souborů. Nechybí ani efektivnější možnost pořizování screenshotů obrazovky s novým nástrojem na snímání (nebo pomocí Shift-Command-5) či používání Fotoaparátu na vašem iPhonu přes funkci Kontinuita, kdy se na Macu ihned objeví vyfocený objekt nebo naskenovaný dokument.

Nový Mac App Store (Foto: Apple)

Novinek je pochopitelně mnohem více (včetně trojice nových aplikací Akcie, Domácnost a Diktafon), což dokazuje i přiložené video, potažmo oficiální rozpis na webových stránkách Applu:

macOS Mojave je dostupný jako bezplatná aktualizace na tato zařízení:

  • MacBook ze začátku roku 2015 nebo novější
  • MacBook Air z poloviny roku 2012 nebo novější
  • MacBook Pro z poloviny roku 2012 nebo novější
  • Mac mini z konce roku 2012 nebo novější
  • iMac z konce roku 2012 nebo novější
  • iMac Pro – všechny modely
  • Mac Pro z konce roku 2013 plus modely z poloviny roku 2010 nebo poloviny roku 2012 s doporučeným grafickým procesorem, který podporuje Metal, jako je MSI Gaming Radeon RX 560 nebo Sapphire Radeon PULSE RX 580

Aktualizace se stáhne automaticky na pozadí vašeho Macu (s OS X El Capitan a novějším) s tím, že vám po stažení přijde upozornění, že si ji můžete nainstalovat. V případě, že se vám aktualizace vůbec nenabídne, stahujte přes tento odkaz.

Komentáře