Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tržiště Appscope nabízí většinu nejznámějších iOS aplikací bez nutnosti instalace

Aplikace jsou dnes alfou a omegou jak desktopových zařízení, tak zejména těch mobilních. Postupem času se z nich staly nezbytné nástroje nejen pro konzumaci obsahu, ale také pro seriózní a náročnou práci. Nevýhodou aplikací však je, že mnohdy v telefonech či tabletech zabírají příliš místa, a to zejména při velkém množství, což by mohla efektivně řešit online služba Appscope.

Ta totiž funguje jako digitální knihovna s aplikacemi, s takzvanými Progressive Web Apps (PWA), které lze plnohodnotně spustit bez nutného instalování do systému. Vše se odehrává přímo ve webovém prohlížeči, který promítá takové verze aplikací, jež jsou uživatelským rozhraním a funkcemi téměř k nerozeznání od těch nainstalovaných.

Appscope čerpá inspiraci od zaběhlých online obchodů s aplikacemi jako App Store či Google Play, což dokazuje například rozřazování do specifických kategorií nebo krátké charakteristiky včetně screenshotů celého rozhraní.

Co se týče zahrnutých aplikací, hlavní důraz je kladen na ty nejoblíbenější. Nechybí tak například Instagram, Twitter, Uber či Google Maps, přičemž k dispozici jsou i jednoduché mobilní hry, nástroje na základní úpravu fotek nebo cizojazyčné slovníky. Součástí tedy zatím nejsou aplikace, které by nutně vyžadovaly spoustu místa v úložišti zařízení, což by pro mnohé uživatele dávalo větší smysl (byť není jednoduché rozjet náročnou aplikaci přímo v mobilním prohlížeči), nicméně není všem dnům konec.

Ideální možnost pro zbavení se závislostí

Appscope může sloužit i jako zajímavý nástroj pro omezení častého používání aplikací, například takového Instagramu. Pokud by uživatel nativní aplikaci Instagramu ze svého zařízení odinstaloval a začal používat jen webovou verzi v podobě PWA, ke které by ho doprovázelo vždy o několik kroků více (načtení prohlížeče, rozjetí Appscope, vyhledání Instagramu oproti pouhému kliknutí na domovské stránce telefonu), mohlo by to částečně omezit jeho „závislost“.

Ostatně podobným způsobem to lidé na mobilních zařízeních řeší i s Facebookem, který nemají ve formě aplikace, nýbrž přímo v prohlížeči, což zážitek z užívání o něco snižuje.

Komentáře