Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Captain America ve službách Applu. Herec Chris Evans se objeví v jejich novém seriálu Defending Jacob
Foto: LUCES RENTON / YouTube

Apple si na svou chystanou streamovací platformu, na níž má v průběhu příštího roku odpálit celou řadu originálního televizního obsahu, předobjednal další seriál. Tentokrát jde o adaptaci knižního bestselleru z právního prostředí Defending Jacob (v českém překladu Jacobova obhajoba) od Williama Landaye, kde si hlavní roli zahraje uznávaný herec Chris Evans.

Právě Evans má být největším tahákem tohoto seriálu, a to zejména kvůli jeho světoznámé roli Steva Rogerse jakožto Kapitána Ameriky, jedné z nejzásadnějších postav komiksového marvelovského univerza. Té se zmocnil nejen v trilogii hollywoodských blockbusterů pod označením Captain America, ale také ve filmových Avengerech.

Defending Jacob se Evans s největší pravděpodobností vžije do role Andyho Barbera, respektovaného žalobce z okresu Middlesex v americkém New Jersey, který vyšetřuje případ vraždy 14letého chlapce, z níž je podezříván jeho syn Jacob. Toho následně musí spolu se svou manželkou Laurie, kterou bude v seriálové adaptaci hrát zatím neznámo kdo, za každou cenu obhájit nejen před soudem a veřejností.

Chris Evans (Foto: Cage Skidmore / Flickr)

O scénář a hlavní produkci této chystané novinky se má starat zejména Mark Bomback, uznávaný scénárista, který se podílel i na světových megafilmech jako Smrtonosná past 4.0 (2007), Total Recall (2012), Wolverine (2013), Úsvit planety opic (2014) nebo Válka o planetu opic (2017). Co se týče produkční společnosti, Defending Jacob by měl vyjít pod Paramount Pictures, a to s přispěním samotného Evanse, který má být současně i jedním z výkonných producentů.

Termín vydání zatím nebyl zveřejněn, nicméně podle serveru Variety si měl Apple předobjednat minimálně jednu celou sérii bez nutnosti pilotního dílu, což dokazuje, že kalifornská firma svým dodavatelům věří. Ostatně metodou „straight-to-series“ si přeobjednal i seriálovou adaptaci knižních sci-fi děl Nadace od Isaaca Asimova.

Přijde i animák a příběh o slonech

Apple má ve svém televizním rukávu již přes 20 různých seriálů a filmů, které plánuje v průběhu příštího roku vysílat na své dosud nijak nespecifikované streamovací službě. Naposled do portfolia přidal například snímky Wolfwalkers, který má animovaně pojednávat o lovcích vlků, nebo The Elephant Queen, jenž má dokumentárním způsobem vyprávět skutečný příběh o africké sloní rodině.

Robyn Goodfellow z animovaného filmu Wolfwalkers (Foto: CartoonBrew.com Official / YouTube)

Komentáře