Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dvorní architekt Applu Foster + Partners vyhrál cenu za Nejlepší architektonické stránky

Vlajkové prodejny Applu, obecně známy jako Apple Story, byly vždy něčím víc než pouhým místem pro nákup jablečných produktů. Zpravidla každý z nich nabízí zákazníkům speciální zážitky, které vychází nejen z chování přítomného personálu, ale také z celkového designu, promítajícího se do interiéru a exteriéru prodejen.

I když mnoho Apple Storů vypadá po stránce externího vzhledu dost podobně, existuje několik výjimek, které jsou doslova architektonickými skvosty, kladoucí důraz na masivní skleněné panely a sebemenší detaily. Právě za těmito prodejnami, které se nachází například v Miláně, Londýně, Macau, San Francisu nebo Singapuru, stojí britské studio Foster + Partners.

Foster + Partners se však nezaměřuje pouze na Apple Story. Od svého založení v roce 1967 si postupně buduje široké portfolio projektů z nejrůznějších odvětví (od dopravní infrastruktury po korporátní kanceláře a zdravotnictví). Nehledě na to, že pracovalo i na novém ústředí Applu pod názvem Apple Park. Díky tomuto záběru si ostatně dlouhodobě drží vysokou laťku.

Potřebným aspektem pro takový úspěch jsou však nejen dokončené či rozpracované projekty, ale také platforma, na které je studio ukazuje veřejnosti. V tomto případě webové stránky, za které nově Foster + Partners obdrželo poměrně prestižní ocenění.

Apple Orchard Road v Singapuru (Foto: Apple)

V rámci letošního ročníku soutěže Archiboo Web Awards, která hodnotí různá specifika webových stránek architektů a architektonických studií, vyhrálo Foster + Partners cenu za Nejlepší architektonické webové stránky. Za nimi stojí digitální studio AKQA, které spolupracuje i s Nike, Oakley nebo Davidem Beckhamem.

Podle odborné poroty web Foster + Partners boduje výraznými moderními fotkami a videi, zároveň je přehledný a uživatelům nabízí možnost jednoduché orientace. Vedle toho také velmi dobře pracuje s digitálními a multimediálními prvky, a to i na mobilních zařízeních.

Foster + Partners se podílelo i na Apple Park Visitor Center (Foto: Apple)
Apple Piazza Liberty v italském Miláně (Foto: Apple)

Komentáře