Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Logitech za pár dní uvede do prodeje levnější, avšak velmi solidní alternativu k Apple Pencil

Patříte-li mezi majitele nejnovějšího 9,7palcového iPadu, který Apple odhalil letos v březnu, a hledáte zajímavou alternativu k Apple Pencil, jehož podpora je v zařízení zahrnuta, tak si pro vás společnost Logitech připravila skvělou zprávu. Její digitální pero Crayon, které bylo v rámci spolupráce s Applem dosud nabízeno pouze školským institucím, bude totiž dostupné pro všechny zájemce.

Prodej tohoto kreativního doplňku startuje 12. září, tedy v den očekávané keynote, která má přinést nové iPhony, Apple Watch a možná také inovované iPady. Dostupný bude jak na kamenných pobočkách Applu, tak na oficiálních stránkách Applu a Logitechu, a to za cenu 70 dolarů (v přepočtu cca 1 600 Kč). To je o 30 dolarů méně než za Apple Pencil.

Co se týče funkčnosti Crayonu, jde o poměrně solidní náhradu za řešení z dílen Applu. Stejně jako Apple Pencil jej není nutné propojovat s iPadem pomocí Bluetooth a dokáže se nabíjet na základě Lightning portu, přičemž by měl vydržet až 7 hodin aktivního provozu.

Foto: Logitech

U digitálních per tohoto typu je důležitá i latence, která prakticky napodobuje opravdové kreslení na papír, což je cílem všech těchto doplňků. Logitech uvádí, že reakční čas má být srovnatelný s Apple Pencil, tudíž cca 20 milisekund. Nechybí ani funkce, která rozpozná položení dlaně na displej.

Vzhledem k tomu, že Logitech s tímto produktem původně mířil na studenty a děti, je Crayon nadesignován i pro malé ruce a díky odolnému struktuře (včetně pogumovaných částí) vydrží i běžné pády ze stolů.

Foto: Logitech

Nevýhodou však je, že Crayon pracuje pouze s nejnovějším iPadem. Žádná jiná generace jablečného tabletu tento „stylus“ nepodporuje. Současně také chybí detekce síly tlaku, což se právě u Apple Pencil ověřilo jako skvělá funkce pro kreativní práci. Patrně daň za levnější cenovku. I tak se ale jedná o zajímavý produkt, který je blíže rozebírán v přiloženém videu:

Komentáře