Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Není levné dělat nejinovativnější produkty, říká Tim Cook v novém rozhovoru a obhajuje ceny iPhonů XS a XS Max
Tim Cook, ředitel Applu

Tim Cook byl v průběhu včerejšího amerického rána hostem pořadu Good Morning America’s, v němž s moderátorkou Robin Roberts diskutovali o řadě aktuálních věcech. To nejzásadnější téma se pochopitelně odvíjelo od nedávné keynote, na které Apple představil trojici nových iPhonů a čtvrtou generaci Apple Watch.

Roberts se konkrétně zaměřila na cenu iPhonu XS Max, který startuje 1 099 dolarech (32 990 Kč), což je zcela objektivně pro běžnou veřejnost příliš vysoká částka. „Lidé chtějí mít to nejinovativnější zařízení na trhu. A to není levné udělat,“ argumentoval Cook na otázku, zdali nemá strach, že pro většinu společnosti bude tato cena nepřijatelná.

„Lidé si zpravidla kupují nový iPhone v tarifním balíčku u operátoru, což znamená, že většina uživatelů platí přibližně 30 dolarů měsíčně, jinak řečeno jeden dolar za den. A pokud se na iPhony podíváte komplexněji, nahrazují vaši kameru, fotoaparát, hudební přehrávač a řadu dalších zařízení,“ objasňuje CEO Applu.

„Chceme dělat iPhony pro každého. Vždy to byl náš cíl a nyní máte v nabídce několik modelů, které jsou levnější.“

Rozhovor se také točil okolo bilionové tržní hodnoty, které Apple v srpnu jako první americká firma v historii dosáhl. „Apple mohl být prakticky vytvořen pouze v Americe, a proto cítíme obrovskou zodpovědnost pomoci naší zemi,“ dodává Cook a uvádí, že dosud po Spojených státech jeho firma vytvořila přes 2 miliony pracovních míst a chystá se do „rozvoje země“ investovat až 350 miliard dolarů v průběhu pěti let.

Nemohla chybět ani zmínka o nových clech, které chce Trumpova administrativa uvalit na produkty dovážené z Číny do Spojených států, tedy i na iPhony a další zařízení. Cook však zůstává „optimisticky naladěn“ a věří, že se „celá situace vyřeší“. Na druhou stranu zmiňuje, že i když je iPhone vyráběn v Číně, řada komponent (sklo, čipy) jsou produkovány v USA, potažmo v jiných světových zemích.

Celý rozhovor, v rámci kterého se v rychlosti probíralo i měření EKG v nových Apple Watch včetně detekce pádu nebo Memoji, je k dispozici níže.

Komentáře