Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové iPhony XS budou uživatelům umožňovat měnění hloubky ostrosti u fotek přímo během focení

Ač nové iPhony XS a XS Max po stránce fotografických schopností nepřinášejí tolik změn, oproti kterým by se stávajícím uživatelům modelu X vyplatilo přecházet, skrývají jedno zajímavé vylepšení. Nově totiž dovolují upravovat hloubku ostrosti u fotky pořízené v Portrétním režimu, což prakticky znamená, že si uživatel může sám nastavit, jak moc chce mít za vytyčeným objektem rozmazané pozadí. Apple má jít nicméně ještě dál.

Kalifornská společnost nyní v beta verzi iOS 12.1 testuje funkci, se kterou by uživatelé mohli měnit hloubku ostrosti přímo během focení, nikoliv až v úpravách v galerii. V praxi by to znamenalo, že se v nativní aplikaci Fotoaparát objeví posuvný prvek, díky němuž bude takzvaný depth of field možné upravovat ještě předtím, než se zmáčkne spoušť.

Na základě této možnosti by pak uživatelé získali mnohem lepší přehled o tom, jak jejich portrétní fotka bude vypadat ještě před samotným pořízením a nemuseli by se spoléhat na editaci poté, co fotka vznikne. Příchod této novinky se očekává do konce tohoto roku v rámci bezplatné aktualizace iOS 12.

Portrétní režim u iPhonu Xs nově rozmazává jednotlivé části pozadí fotky namísto toho, aby rozmazal pozadí jako celek. Výsledkem je pak přesvědčivější bokeh efekt (Foto: MKBHD / YouTube)

Taková integrace by navíc znamenala i důležitý posun pro Apple, který si s debutem Portrétního režimu před dvěma roky v iPhonu 7 Plus příliš dobrou vizitku neudělal – funkce zpočátku byla poměrně nespolehlivá, rozmazané prvky fotky splývaly s hlavním objektem a běžné veřejnosti připadala spíše jako vtip (i když se Apple hájil tím, že byla v beta verzi).

Foto: Apple

Komentáře