Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se, jak budou vypadat Google Maps v CarPlay a iOS 12

Pro řidiče je jedna z nejvýznamnějších novinek v iOS 12, který včera oficiálně vyšel pro iPhony a iPady, otevření platformy CarPlay pro aplikace třetích stran. To znamená, že když připojíte iPhone v autě, jež podporuje CarPlay, už nebudete muset nutně používat Apple Mapy, ale nově také Google Maps, Waze a nebo třeba Sygic.

Zatímco slovenský Sygic již oznámil, že jako první do CarPlay přinese offline mapy a mělo by se tak stát hned s vydáním iOS 12, na aplikace dalších a ještě větších hráčů si budeme muset nějakou dobu počkat. Google i Waze, jakožto jedny z nejpoužívanějších navigací pro iOS, již alespoň své aplikace testují.

Google Maps v CarPlay

Z uzavřeného beta testování se objevily první snímky, které ukazují, jak budou právě Google Maps v rámci CarPlay vypadat. Pokud si budete přát výchozí Apple Mapy vyměnit, můžete mít v postranním panelu jako předvolbu pro navigaci klidně Google Maps, Sygic či Waze.

Jinak se můžeme i v „automobilových“ Google Maps těšit na známé rozhraní, přičemž nechybí tlačítko pro pohyb po mapě a také mikrofon pro jednoduché hlasové vyhledávání. V rámci standardního rozhraní CarPlay nabízí Google možnosti, jako je nastavení trasy (dálnice, zpoplatně úseky atd.) a ukáže také například poslední hledání nebo nejbližší body zájmu.

Jak bude vypadat konkurenční Waze, který však od roku 2013 patří rovněž Googlu, zatím známé není. Také Waze už testuje integraci do CarPlay v rámci uzavřeného beta programu, a tak můžeme doufat, že se do ostrého provozu dostane aktualizovaná verze co nejdříve. Podle dřívějších vyjádření firmy to vypadá na říjen. Stejně jako u dalších navigací můžeme nicméně také u Waze čekat standardní rozhraní, které bude odpovídat jak stávající mobilní aplikaci, tak standardům CarPlay.

Komentáře