Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Satechi představilo dostupnější hliníkové klávesnice navržené pro Macy

Apple ke svým stolním počítačům iMac a iMac Pro dodává klávesnice Magic Keyboard, ale ty nemusí každému vyhovovat. S mírně odlišnou alternativou proto přišla firma Satechi, která připravila rovněž hliníkové klávesnice s nůžkovým mechanismem, ale jednotlivá tlačítka mají trochu jiný design. Navíc jsou klávesnice od Satechi vždy s plnohodnotným numerickým blokem.

Satechi vytvořilo drátovou Aluminum USB Wired Keyboard a bezdrátovou Aluminum Bluetooth Wireless Keyboard především pro majitele iMaců a iMaců Pro, ale využít ji rozhodně mohou i ti, kteří k monitorům připojují své MacBooky. Ostatně americký výrobce příslušenství udělal klávesnice ve všech čtyřech barevných variantách, ve které jsou právě jablečné notebooky. Na výběr je ze stříbrné, vesmírně šedé, zlaté i růžově zlaté.

Oba modely, s drátem i bez drátu, mají vylepšený nůžkový mechanismus, takže by svým zdvihem i pocitem z psaní skutečně měly být velmi podobné jablečné Magic Keyboard. Trochu se liší jen design samotných tlačítek a jejich rozložení. Ani u klávesnic od Satechi nechybí tlačítka uzpůsobená funkcím macOS, jako je přehrávání hudby, ovládání jasu nebo přepínání mezi aplikacemi.

Bezdrátovou Aluminum Bluetooth Wireless Keyboard navíc můžete mít připojenou až ke třem zařízením najednou, přičemž ke každému je na klávesnici přiřazené tlačítko, a tak mezi nimi můžete snadno přepínat. Pro nabíjení má připravený USB-C port. Bez zdroje vydrží až 80 hodin nepřetržité práce. Drátovou variantu musíte do počítače zapojit přes USB-A port.

Vzhledem k tomu, že Satechi vytvořilo velmi podobnou klávesnici jako nabízí sám Apple, jde hlavně o cenu. Zatímco Apple si za svou Magic Keyboard s číselnou klávesnicí účtuje 149 dolarů (u nás za 4 490 korun), Satechi svou bezdrátovou alternativu nabízí za 80 dolarů (v přepočtu zhruba 1 800 korun). Přestože si Satechi za poštovné do České republiky účtuje minimálně dalších 35 dolarů, stále vychází jeho klávesnice mnohem levněji, na zhruba 2 550 korun. Varianta s drátem je pak samozřejmě ještě levnější, stojí 60 dolarů (1 320 korun). Bohužel však tvůrci nechystají model s českým rozložením kláves.

Komentáře