Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Skupina zlodějů poblíž San Francisca ukradla zboží z Apple Storu za více než milion korun
Foto: Apple

U každé nové prodejny Applu, stejně jako u postupné rekonstrukce všech dřívějších, se kalifornský gigant zaměřuje nejen na účelnost, ale především na čistý a originální design, na kterém spolupracuje s mnoha předními architektonickými studii. Právě na první pohled luxusní design a nespočet drahých produktů, které má Apple v nabídce, ovšem neláká pouze zákazníky, ale také zloděje.

Naposledy v okolí San Francisca, konkrétně ve městě Burlingame, kde byla skupina zlodějů schopna během pouhých 30 sekund zcizit zařízení v hodnotě bezmála 50 tisíc dolarů, respektive 1,1 milionu korun. Celkově je to již čtvrtý takový případ v burlingamském Apple Storu, který firma zaznamenala.

Celá událost se stala během nedělního dopoledne, kdy byla skupina čtyř zlodějů schopna ukrást takřka všechna dostupná mobilní zařízení a MacBooky, jež jsou připevněny pouze relativně jednoduše přetrhnutelným bezpečnostním kabelem a napájením. Policie prozatím skupinu pachatelů nedopadla a nadále po nich pátrá, informuje server ABC7News.

Jeden z nových stylů Apple Store v jihokorejském Soulu (Foto: Apple)

Krádež je jedním ze střípků do vlny událostí v posledních týdnech a měsících, kdy rapidně vzrostl počet krádeží v různých Apple Storech, převážně ve Spojených státech. V oblasti San Francisca jich bylo od 22. srpna dokonce hned pět. Na vině je nejen slabé zabezpečení produktů proti krádeži, ale zároveň nulové zapojení jakékoliv ochranky ve většině prostorách.

Relativní bezcennost ukradených zařízení

Zároveň je otázka, co se samotnými zařízeními zloději dělají. Všechny MacBooky, iPhony i iPady, které jsou většinou terčem krádeží, jsou okamžitě po odpojení z Wi-Fi daného Apple Storu zablokovány a je nemožné je standardně využít. Jedinou možností, jak by je mohli pachatelé zpeněžit, je tak prodej nevědomým jedincům nebo rozebrání na součástky a postupný prodej po dílech. Druhá možnost je ovšem v případě tohoto typu zlodějů velmi nepravděpodobná.

Komentáře