Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Twitter do své iOS aplikace integroval možnost živých podcastů
Foto: iupdate / YouTube

Twitter se opět pouští do vylepšování své nativní aplikace pro iOS. Poté, co začal experimentovat s indikátory aktivního stavu uživatele a novým větvením takzvaných threadů, nově do rozhraní implementoval možnost živého zvukového vysílání.

Nová funkce, která byla nějakou dobu dostupná pro beta testery (následně ji ve svém tweetu potvrdil CEO Jack Dorsey), tak uživatelům nabízí ideální možnost, jak na Twitteru rozjet například sérii podcastů nebo jak světu sdělit informace, které by nebylo možné pokrýt ve 280 znacích.

Zahájit audio livestream je možné běžným způsobem prostřednictvím tlačítka LIVE, kde je vedle možnosti „nahrát video“ dosazena nová položka indikující, že je možné vysílat pouze zvuk (bez obrazu).

Podobně jako u videa i u této obdoby lze sledovat různé statistiky a metriky spojené s aktivitou na livestreamu včetně počtu sledujících, souhrnného času sledování a tak podobně.

Zvukové živé vysílání je zatím dostupné pouze na operační systém iOS, a to jak v rámci nativní aplikace Twitter, tak i ve streamingové službě Periscope (kterou vlastní Twitter). Kdy se dostane na Android a další platformy, dosud nebylo oznámeno.

Záložky na desktopu

Twitter se nesoustředí pouze na svou mobilní aplikaci. Experimentuje také s redesignem desktopové varianty, která by výhledově mohla nabízet oblíbenou funkci Záložek. V rámci ní by si uživatelé mohli ukládat zajímavé tweety na pozdější přečtení.

Promýšlí se i přehlednější integrace tlačítka pro zapnutí nočního (tmavého) režimu Night Mode, zakomponování funkce Data Saver pro šetření dat, během které by se například přiložené fotky nezobrazovaly v plné kvalitě (je otázkou, jak relevantní to bude na počítacích), a další menší změny.

Vše se však zatím děje neoficiálně a pouze pro hrstku uživatelů. Termín ostrého spuštění nebyl sdělen.

Komentáře