Inzerce      O nás     CzechCrunch  
watchOS 5 pro Apple Watch je oficiálně venku. Potěší zejména sportovce

Apple spolu s vypuštěním nového mobilního operačního systému iOS 12 vydal i očekávanou aktualizaci pro Apple Watch – watchOS 5. Ta cílí zejména na sportovně aktivní uživatele.

watchOS 5 je dostupné pro všechny generace Apple Watch vyjma první („nulté“) verze. Ke stažení a instalaci tohoto systému je následně nutné mít hodinky připojené na nabíječce a nabité alespoň z 50 %, přičemž váš iPhone, ze kterého budete aktualizaci provádět, musí mít nainstalovanou nejnovější verzi iOS a být připojen na Wi-Fi.

Následně stačí na iPhonu otevřít aplikaci Watch (Moje hodinky), vybrat položku Obecné a kliknout na možnost Aktualizace softwaru. Dostupnou aktualizaci poté stáhnete (pokud bude třeba, zadáte přístupový kód) a počkáte, než se na Apple Watch zobrazí ukazatel. Po celou dobu nevypojujte hodinky z nabíječky a příliš se od nich se svým iPhonem nevzdalujte. Aktualizace je zdarma.

Spousta fitness funkcí a moderní „vysílačka“

watchOS 5 míří zejména na ty uživatele, kteří rádi sportují. Nejvíce nových funkcí má tak aplikace Cvičení, která nejen, že nově podporuje jógu nebo turistiku, nabízí i týdenní výzvy mezi přáteli, sdílení aktivit (Sharing Activities) a mimo jiné i virtuálního osobního kouče, jenž má za vás sledovat aktivitu a dávat vám zpětnou vazbu, zdali oproti svým kamarádům nezaostáváte.

Foto: Apple

Dobrým doplňkem ve Cvičení je také automatická detekce tréninků, což znamená, že Apple Watch poznají, jestli právě sportujete a samy zapnou měření aktivity. Dále také budou schopny sledovat vaše běhací tempo a informovat vás, jestli oproti standardu zpomalujete, nebo zrychlujete.

Další novinkou je například Walkie-Talkie, vysílačka pro zasílání rychlých hlasových zpráv. Celý přenos následně probíhá buď skrze mobilní síť LTE (v Česku nedostupná) v rámci Series 3 (a nových Series 4) nebo pomocí Wi-Fi na všech modelech hodinek.

Foto: Apple

Apple Watch s watchOS 5 také vylepšují Siri, která má být díky pokrokům ve strojovém učení pohotovější v odpovídání na příslušné dotazy a lépe spolupracuje s aplikacemi třetích stran. Vedle toho je nabízeno i chytřejší a přehlednější seskupování notifikací.

Součástí watchOS 5 je také aplikace Podcasty (Foto: Apple)

Veškeré novinky jsou blíže popsány na oficiálních stránkách Applu.

Komentáře