Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Wyrex: minimalistická alternativa k nabíječce AirPower, která podporuje až čtyři zařízení zároveň

Bezdrátové nabíjení se v dnešní době stává pomalu standardem a řada výrobců se snaží přicházet s novými, zajímavějšími řešeními. Ač mohou být tyto produkty sebelepší, jablečná komunita stejně nejvíce vyhlíží AirPower, dobíjecí plošku, kterou Apple představil minulý rok a stále ji nedoručil. Z jeho zpoždění se nyní snaží těžit americký startup Wyrex.

Ten navrhl zajímavé řešení bezdrátové nabíječky, která na své decentně provedené ploše v matně černé barvě dokáže dobíjet až čtyři zařízení zároveň, konkrétně tak dva iPhony (od modelu 8 a výše), potažmo Androidy, Apple Watch a krabičku od AirPods. Zcela pochopitelně se tomuto řešení dostala značná obliba, což dokazuje například úspěšná kampaň na crowdfundingové platformě Indiegogo, která startupu pro produkci Wyrexu vynesla bezmála 93 tisíc dolarů (cca 2 miliony korun).

Velkou výhodou této bezdrátové nabíječky je šestice indukčních cívek, přičemž čtyři z nich jsou určené výhradně pro telefony. Díky 10W výkonu se pak zařízení měla dobíjet až o třetinu rychleji ve srovnání s dostupnou konkurencí, přičemž má být zaručeno i lepší spojení — u běžných bezdrátových nabíječek se mnohdy stává, že po posunutí zařízení o minimální část více do strany se ztratí spojení, což se může (zejména přes noc) vymstít.

Wyrex přichází i se stojánkem

Na druhou stranu je vždy nutné daná zařízení položit na vyhrazenou část (alespoň rámcově). Princip nabíječky AirPower, u které by se toto nemělo řešit a dobíjení by mělo probíhat z jakékoliv části plochy, tak není zahrnut. Ostatně snad zatím neexistuje žádný jiný výrobce, který by technologii v AirPoweru dokázal spolehlivě zkopírovat.

Wyrex se na Indiegogo momentálně prodává za 89 dolarů (cca 2 tisíce korun), a to v rámci nejvýhodnějšího balíčku. Očekávané doručení po celém světě má být v průběhu ledna příštího roku.

Komentáře