Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple daruje finanční a materiální podporu oblastem zasažených hurikánem Michael

Apple dlouhodobě pomáhá oblastem, které byly zasaženy živelnými pohromami, a aktuální situace v podobě hurikánu Michael, jenž řádí nad území Spojených států, není jiná. Hurikán totiž výrazně poznamenal stát Florida, kde po sobě zanechal zaplavené ulice, popadané sloupy elektrického vedení a dle dostupných informací jednu oběť. A zatímco hurikán míří dále po kontinentu (ač ne v takové síle), Apple se chystá postiženým oblastem pomoci.

Oznámil to Tim Cook, CEO Applu, v sérii tweetů. Společnost má zasaženým oblastem poskytnout dostatečně velkou podporu k tomu, aby se co nejrychleji z této živelné katastrofy vzpamatovaly. Pro Cooka to však znamená mnohem více než jen darování peněz a materiálních zdrojů.

Šéf Applu v této oblasti zvané jako Gulf Coast, která se prakticky táhne po pobřeží od Mexika po Floridu, vyrůstal. Například v městě Mobile ve státě Alabama se přímo narodil a část svého života strávil i ve floridském městě Pensacola.

Foto: Fortune Photo / Flickr

„Modlím se za všechny, kteří jsou v dosahu hurikánu Michael. Prosím, buďte opatrní,“ píše Cook v jednom ve svých tweetů a dodává, že tento region má pro něj „speciální místo v jeho srdci“.

Apple v minulosti finančně podpořil i jiné části planety, které se potýkaly se živelnými pohromami. Naposled například daroval jeden milion dolarů na podporu Indonésie, kterou koncem minulého měsíce zasáhlo silné zemětřesení následované vlnou tsunami. Stejnou částkou financoval i obnovovací procesy po řádění hurikánu Florence v USA a stál také za několikamilionovou podporou pro rychlé zotavení kalifornských oblastí, jež se potýkaly s rozsáhlým požárem během léta.

Komentáře