Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple po čtyřech letech oživil Mac mini a napěchoval ho výkonnými vnitřnostmi

Nejlevnější počítač Applu se dočkal vytouženého oživení. Po dlouhých čtyřech letech je tu nový Mac mini, který kalifornský gigant napěchoval skutečně velmi výkonnými vnitřnostmi. Z nejmenšího a zároveň nejlevnějšího jablečného počítače se tak stává velmi výkonné zařízení, které má konečně aktuální hardware a odpovídá roku 2018.

Před čtyřmi lety přicházel Mac mini s dvoujádrovým procesorem Intel i5 čtvrté generace. Nově ho Apple nabízí se čtyřjádrovým procesorem od Intelu osmé generace s tím, že lze vybrat i ještě výkonnější šestijádro. Také operační paměť může být navýšena až na 64 GB a podle očekávání má každý model místo pevných disků také flash paměť, a to až do 2 TB. I to významně přidá na svižnosti celého počítače. Celkem má být až pětkrát rychlejší proti předchozím modelům.

Vedle čipů, operační paměti a pamětí je Mac mini připraven pro rok 2018 také ve své portové výbavě. Čtyři USB-C Thunderbolt porty doplňují HDMI 2.0, Ethernet, audio jack a dva zadní USB-A porty. Vedle toho pak ještě do nitra nového Macu mini zasadil bezpečnostní čip T2, díky němuž jsou veškerá data na přítomných SSD automaticky a plně šifrována.

Přestože je vnitřek Macu mini kompletně přepracovaný, zvenku byste si ho na první pohled klidně mohli splést se čtyři roky starou generací. Apple nicméně nabízí novou vesmírně šedou barvu, která patří mezi ty nejpopulárnější i na dalších jablečných počítačích. Pro výrobu šasi je použit stoprocentně recyklovaný hliník.

Nový Mac mini lze objednat již dnes za 23 990 korun s doručením příští středu, 7. listopadu. Základní model přichází se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i3, 8GB RAM a 128GB SSD. Nejvyšší možná konfigurace nabídne 64GB RAM, 3,2GHz šestijádrový procesor i7, 2TB SSD a 10Gb Ethernet, cena už se ale vyšplhá na více než 130 tisíc korun.

Komentáře