Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple podniká další důležitý krok na hudebním poli. Spojuje se s největší databází textů písní

Od doby, kdy Apple spustil svou streamovací službu Apple Music, uběhly již více jak tři roky, během kterých se stihly ve spojitosti s platformou vybudovat zajímavé věci. Vedle toho, že byla uzavřena exkluzivní partnerství s předními světovými umělci a počet uživatelů k dnešnímu dni překračuje hranici 50 milionů, koupil Apple například i oblíbenou hudební aplikaci Shazam.

Po dlouhých tahanicích s evropskými úřady tak cupertinská společnost získala do svého portfolia velmi užitečný a využívaný nástroj pro rozpoznávání hudby, pomocí kterého nově posílá všechny uživatele přímo na Apple Music. Tím zvyšuje nejen množství lidí, kteří se přes Shazam dostanou na Apple Music, ale také značně posiluje svůj už tak silný hudební brand.

Nyní však sahá po jiném nástroji, taktéž velmi oblíbeném. Tím je Genius, online platforma, která nabízí jednu z největších databází textů skladeb (lyrics). Oproti Shazamu ji však nekupuje, nýbrž s ní uzavírá partnerství, ze kterého budou těžit obě společnosti.

Foto: Genius

Pro Apple to znamená, že do Apple Music výhledově zakomponuje texty až „tisíců skladeb“, které budou dostupné přímo z rozhraní přehrávané skladby (na iOS po kliknutí na ikonu trojtečky a zvolení možnosti Text). Funkce zobrazování textů je nicméně na službě dostupná již nějakou dobu, na druhou stranu se v ní často objevují nesmysly a nepřesná vyjádření, která by měla po integraci databáze od Geniusu zmizet.

Co se týče Geniusu, ten má Apple Music používat jako svůj výchozí přehrávač přímo na webových stránkách či v mobilní aplikaci. Platící (a přihlášení) uživatelé Apple Music tak budou moci přímo přehrávat skladby skrze tuto službu, respektive skrze rozhraní textu k dané písničce.

„Mít možnost číst si texty a anotace ke skladbám na Geniusu, zatímco posloucháte Apple Music, je ‚Geniální‘ zážitek. Jsme hrdí na to, že můžeme Apple Music používat jako náš oficiální přehrávač. Současně se těšíme, jak přineseme naši databázi přímo na platformu od Applu,“ říká Ben Gross, strategický šéf v Geniusu.

Komentáře