Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple potvrdil, že počet zařízení s iOS 12 překonal během pár týdnů všechny ostatní verze

Před zhruba týdnem jsme informovali o tom, že nejnovější systém Applu na mobilních zařízeních s označením iOS 12 využívá téměř polovina všech zařízení. Tvrzení se zakládalo na neoficiálních číslech, které poskytl analytický startup Mixpanel. Nyní je ovšem potvrdil na svém webu pro vývojáře samotný Apple a přinesl rovnou i poslední aktualizaci ke středečnímu dni.

Z oficiálních dat vyplývá, že iOS 12 běží po necelém měsíci na polovině všech zařízení v oběhu, následované 39 procenty zařízení s iOS 11 a 11 procenty ostatních systémů. Pokud bychom brali v potaz pouze zařízení, která ve skutečnosti podporují instalaci nového iOS, šlo by o podíl 53 procent oproti 40 procentům u iOS 11 a 7 procentům u ostatních systémů.

I když byl první týden adopce novinky pomalejší, následující týdny uživatele po představení všemožných vylepšení přesvědčily. Pokud tak bude stávající růst pokračovat, je možné, že ve srovnatelném období v prosinci loňského roku překoná podíl zařízení s iOS 12 značným dílem předchozí verzi systému. Všechna čísla ve statistikách počítají s iPhony, iPady i iPody touch.

Poměr zařízení s nainstalovaným iOS 12 a staršími systémy

Aktivních zařízení je v oběhu dle Applu zhruba jedna miliarda, což značí, že přes půl miliardy zařízení běží na novém systému. Zásadní informace je to především pro vývojáře aplikací, kteří mohou počítat s nejnovějšími funkcemi a prvky, které iOS 12 přineslo, a nemusí se tolik omezovat laděním starých systémů.

Další aktualizace a spousta novinek

Přechodu na iOS 12 by mohla pomoci i nová aktualizace s označením 12.1, která má vyjít v nejbližší době. Ta přinese mimo jiné skupinové FaceTime hovory, podporu eSIM u nových telefonů i v České republice, kde ji nabídne T-Mobile, bezmála 70 nových emoji nebo další pokročilé úpravy fotografií. iOS 12.1 také opravuje chybu, se kterou někteří uživatelé nebyli schopni bez problému nabít svá zařízení.

Nové aplikace v podobě sledování statistik ohledně strávených minut na jednotlivých aplikací a tvoření zkratek (Foto: Apple)

Komentáře