Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple přidal v oblasti mapování ulic. Spatřen byl muž se speciálním batohem i nové mapovací auto

Od svého spuštění v roce 2012 urazily Mapy od Applu bezesporu velký kus cesty. Konkurenční Google Maps jsou ale skutečně silnou konkurencí a Apple v mnoha ohledech stále hodně ztrácí. Jednou z oblastí, kde je Google napřed, je Street View a obecně přesné mapování na úrovni jednotlivých ulic. Nyní to ale vypadá, že by se Apple chtěl i na této frontě Googlu trochu přiblížit.

Již od roku 2015 křižují americké silnice speciální auta ověnčená kamerami, s jejichž pomocí Apple snímá ulice. Nyní byl ovšem v San Francisku spatřen také muž se speciálním batohem, který terén mapoval pěšky. Informoval o tom server AppleInsider. Na jeho batohu s nápisem „Apple Maps“ jsou viditelně umístěny 360stupňové kamery.

Spolu s iOS 12 Apple představil mnohá vylepšení pro své Mapy. Společnost se například postupně zabavuje závislosti na různých dodavatelích dat a nahrazuje je daty vlastními. Nové Mapy mají postupně přinést aktuálnější informace o dopravě, přesnější zobrazení jednotlivých prvků terénu či třeba přesnější mapování pěších zón. A právě na mapování pěších tras Apple podle všeho začal využívat pěší zaměstnance v terénu, kteří by své uplatnění měli najít především ve světových metropolích.

Mapy od Applu jdou znatelně kupředu již od svého spuštění před šesti lety. Je ovšem potěšující, že Apple ve svých snahách nepolevuje a stále se snaží silné konkurenci ze strany Googlu přiblížit. Minulý týden ostatně psal Business Insider o nových mapovacích vozech Subaru Impreza. Ty byly viděny v Los Angeles a nesly nová snímací zařízení LIDAR. Bližší informace o systému kamer a snímačů ovšem zatím k dispozici nejsou.

Nám nezbývá než doufat, že bude Apple patřičnou pozornost věnovat i Evropě a České republice. Prozatím totiž nová vlna mapování probíhá primárně ve Spojených státech a Spojeném království. Místa, kde vozy Applu aktuálně projíždějí a mapují terén, lze sledovat přímo na webu společnosti.

Komentáře