Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Automobilový inženýr vytvořil šestimetrovou repliku Apple Parku kompletně z Lega
Foto: Spencer Rezkalla / Flickr

Když Apple poprvé veřejnosti představil své nové sídlo v kalifornském Cupertinu pod názvem Apple Park, vyvolal tím nejen u fanoušků společnosti velké nadšení. Obrovský skleněný komplex je totiž nabitý nejmodernějšími technologiemi a zároveň o něm můžeme mluvit jako o skvostu vrcholové architektury.

Známá architektonická společnost Foster + Partners, která si návrh Apple Parku vzala na starost, totiž během stavby použila několik speciálních technik a prvků, které z Apple Parku dělají architektonicky opravdu pozoruhodné dílo.

Zhruba 80 procent komplexu totiž zabírá zeleň a celá budova, jejíž střecha je vybavena speciálními solárními panely, je 100% ekologicky samoudržitelná, čímž potvrzuje dlouhodobý směr, kterým se v posledních letech firma pod vedením Tima Cooka vydala. Není proto divu, že se nové sídlo Applu stává stále častější inspirací pro nejrůznější kreativní výtvory fanoušků z celého světa. O ten alespoň prozatím nejvýraznější se postaral automobilový inženýr a „lego-umělec“ Spencer Rezkalla.

Ten totiž na základě záběrů z dronu, pečlivě tříděných od roku 2016, sestavil šestimetrovou repliku Apple Parku plnou nejrůznějších detailů, které se mu právě na základě nespočtu videozáběrů z dronu, létajícího nad celým kampusem, podařilo zachytit. Součástí 35 kilogramů vážící stavby z Lega jsou tak například i detaily jako solární panely, 1 647 stromů, Steve Jobs Theater, kde standardně probíhají keynote, parkoviště nebo obrovská kafeterie pro zaměstnance.

Celý projekt však v hlavě Rezkally začal bujet ještě o pár let dříve. A to konkrétně v roce 2014, kdy se mu do rukou dostal vůbec první videozáznam z dronu, zachycující tehdy pouze obrovskou kulatou jámu v zemi. Jakmile Rezkalla zjistil, že se jedná o stavební základy budoucího sídla Applu, rozhodl se, že se do projektu naplno ponoří.

Finální výsledek, jak ostatně dokazují i fotky, stojí opravdu za to. Jak sám Rezkalla ale přiznává, nevyvaroval se během tvorby spousty nepřesností. Kvůli nepřesným záběrům pořízených během počátku stavby si například myslel, že Apple ve svém kampusu buduje tenisové kurty. Později, když tento prvek do jeho stavby z Lega zanesl, zjistil, že se jedná o volejbalová hřiště.

Komentáře