Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Belkin u nabíjecích docků PowerHouse a Valet nenabízí podporu pro iPhony XS
Foto: Appsolutely Geek'D / YouTube

Pokud používáte jednu z dvojice oblíbených dobíjecích stanic PowerHouse nebo Valet od Belkinu a plánujete si pořídit nový iPhone XS, respektive XS Max (tedy za předpokladu, že jej již nemáte), připravil si pro vás Belkin poměrně nepříjemnou zprávu. Právě tyto doplňky, jejichž cena se pohybuje okolo dvou tisíců korun, nejsou kompatibilní s novými iPhony.

Zpočátku si uživatelé na diskuzních fórech mysleli, že se jedná o chybu operačního systému iOS 12 (který na druhou stranu funguje vesměs velmi spolehlivě). Ostatně by to dávalo smysl, protože před pár dny se začaly objevovat připomínky, že tradiční nabíjení skrze kabel nefunguje u zařízení s iOS 12 hned na první dobrou a bylo nutné kabel vytáhnout a zpět zastrčit.

U situace s Belkinem a jeho docky to však není chyba iOS 12, ale prakticky samotného výrobce. Ten ostatně na svém webu nově uvádí, že původní PowerHouse a Valet iPhony XS (XS Max) a také XR, který bude na trh uveden v polovině října, nepodporují.

Nabíjení Apple Watch Series 4 by PowerHouse a Valet měly podporovat (Foto: Belkin)

Nyní je otázkou, proč tomu tak je. Objevují se názory, že za celou skutečností vůbec nemusí být Belkin jako takový, ale Apple, který by mohl nabíjení skrze Lightning u těchto produktů nějakým způsobem zamezit.

Samozřejmě se také může jednat o jistý marketingový záměr Belkinu. Před nedávnem totiž zveřejnil nový, minimalisticky provedený bezdrátový dobíjecí dock BOOST UP Wireless Charging Dock, který má jít do prodeje v rámci pár týdnů. Ten už má nové iPhony plnohodnotně podporovat.

Nový dock od Belkinu nabízí i dobíjení třetího zařízení (například iPadu) pomocí USB (Foto: Belkin)

Komentáře