Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Čech Pavel Buben vyvinul iOS aplikaci, která ulehčuje život lidem s cukrovkou

Cukrovka je čím dál častějším onemocněním, které se zatím nedá plnohodnotně vyléčit. Existují však různé nástroje, díky nimž se život diabetiků může výrazně zjednodušit. Jedním z nich je i iOS aplikace Glucly, za kterou stojí český vývojář Pavel Buben.

Podstatou Glucly je jednoduché a přehledné rozhraní, ve kterém si uživatelé mohou efektivně zaznamenávat naměřené hodnoty cukru v krvi. Ač je toto samozřejmě možné dělat i standardně na papíře, digitální verze je nejen rychlejší a pohodlnější, ale také nabízí mnoho dodatečných výhod.

Jednou z nich je například možnost grafického přehledu, do něhož se promítají různé časy měření (lidé trpící diabetem si hladinu cukru v krvi musí měřit několikrát denně). Graf je následně možné porovnávat s předchozími dny a slouží nejen pro samotného uživatele jakožto ideální výstup (zejména pro srovnávání), ale také pro lékaře, kterému lze údaje snadno nasdílet v PDF.

Vedle měření krevní cukru je do aplikace možné zanášet i další data, která častokrát s onemocněním souvisí. Může se tak jednat o příjem léků, spánek, fyzickou aktivitu, náladu nebo jídelníček. Opět s důrazem na přehledné pojetí bez zbytečných rušivých prvků.

Aplikace Glucly je dostupná na App Store za cenu 99 Kč, kde se aktuálně drží na 7. příčce v kategorii Zdravotnictví.

Chystá se i vylepšená verze pro lékaře

Aktuální verze Glucly cílí zejména na pacienta, respektive uživatelem je ten, který cukrovkou trpí. Výhledově má nicméně přijít i verze Glucly Pro, která bude mířit hlavně na lékaře, kteří by si v aplikaci vedli databázi svých pacientů.

Náhled na PDF export z aplikace Glucly

Obrovskou výhodou je, že by mohli sledovat aktuální stavy svých pacientů online a na závažnější výkyvy by mohli reagovat takřka hned. Pravděpodobná je také integrace speciálních notifikací, které by se na telefonu objevily vždy, když nastane problém.

Komentáře