Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Čekání je u konce, Apple konečně představil moderního nástupce legendárního MacBooku Air

Na speciální konferenci vysílané z brooklynské Academy of Music Apple představil řadu nových zařízení. Závěr října firma Tima Cooka věnovala prezentaci nových Maců a iPadů, přičemž první z novinek je dlouho očekávaná nová verze MacBooku Air.

Nástupce legendárního MacBooku Air byl vyhlížen již pěknou řádku let. Ve své době způsobil Air svým způsobem revoluci a zavedl úplně nový segment ultrabooků, ve kterém od té doby kraloval. V posledních letech se však nejdostupnějšímu MacBooku dostávalo jen vnitřních vylepšení a po designové stránce počítač rychle zastarával. Nejpalčivějším problémem se stal displej s nízkým rozlišením a širokými rámečky, který v dané cenové kategorii způsoboval posměch.

Nyní ovšem konečně přichází nový MacBook Air se zbrusu novým Retina displejem, který má o 50 % menší rámečky. Počítač má podobný design jak 12palcový MacBook, ale přichází s úhlopříčkou 13,3 palce. Nový Air je o 90 gramů lehčí než jeho předchůdce a je zajímavé, že je vyroben 100% z recyklovaného hliníku a dle slov Applu se jedná o nejekologičtější MacBook v historii. Současně také nabízí tři barevné varianty – vesmírně šedou, stříbrnou a zlatou.

MacBook Air přichází s novou klávesnicí i Force Touch trackpadem, který má o třetinu větší plochu. Co se týče portové výbavy, počítač je osazen dvěma univerzálními USB-C porty a nechybí ani jack pro zasunutí sluchátek. Příjemnou novinkou je senzor otisku prstu Touch ID, který je doprovázen bezpečnostním čipem T2, který známe z ostatních MacBooků z aktuálního portfolia Applu.

Vylepšen byl kromě designu či displeje také zvuk. Nový Air má být o čtvrtinu hlasitější a má mít dvakrát výraznější basy. Uvnitř nového MacBooku Air tepe dvoujádrový procesor Intel 8. generace s integrovanou grafikou. K dispozici je až 16GB RAM a až 1,5TB SSD disk. Základní model má ovšem 8GB RAM, 1,6GHz procesor a 128GB úložiště typu SSD.

Cena za základní model startuje na 35 990 korunách, přičemž varianta s 256GB úložištěm stojí o šest tisíc více. Za příplatek je možné si dokoupit například větší paměť RAM nebo úložiště. Objednávky lze provádět již nyní s doručením od 7. listopadu.

Komentáře