Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Chyba v iOS 12 způsobuje problémy s nabíjením iPhonů a iPadů. Nová aktualizace ji má opravovat

Nejnovější systém Applu pro mobilní zařízení iOS s pořadovým číslem 12 přinesl po svém vydání, 17. září, kromě nespočtu nových funkcí a vylepšení především dlouho očekávanou aplikaci Shortcuts nebo nový klávesnicový kurzor pro editaci textu. Jako již mnohokrát se ovšem robustní update nevyhnul problémům.

Množství uživatelů a důvěryhodných zdrojů totiž informovalo, že mají po aktualizaci na iOS 12 občasné problémy s dobíjem iPhonů a iPadů zapojených přes kabel do zdroje napájení stejně jako s bezdrátovým dobíjením prostřednictvím Qi podložek.

Případy se dle dostupných informací lišily. Někteří uživatelé měli problém s tím, že se při připojení napájení telefon vůbec nezačal dobíjet (nerozsvítila se ikona napájení při nulovém dobití, ani nezazněl zvuk). Další pak zase připojili zařízení k dobíjení a po 10 až 15 vteřinách museli zařízení ručně oživit tlačítkem pro zapnutí.

V této souvislosti potvrdil nekompatibilitu některých svých nabíjecích podložek také jejich známý výrobce Belkin, neuvedl ovšem žádný bližší důvod, proč se tomu tak stalo. Apple nicméně začal urychleně pracovat na nápravě a ve včerejší beta verzi systému s označením iOS 12.1 by mělo již vše být opraveno.

V pořadí již druhá beta verze iOS 12.1, která mimo jiné nabízí nové emoji a další drobnější vylepšení, je k dispozici společně s watchOS 5.1, macOS Mojave 10.14.1 a tvOS 12.1 developerům. V průběhu následujících týdnů by se měly objevit jejich stabilní verze.

Komentáře