Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Chytré termohrnky od Emberu dokáží do iPhonu během pití kávy automaticky zaznamenávat příjem kofeinu

Termoska a hrnek od kalifornského startupu Ember, které dokáží udržovat přesně nastavenou teplotu nápoje, jsou patrně jedny z nejatraktivnějších chytrých gadgetů na dnešním trhu. Může za to nejen jejich minimalistický design, poutavý marketing nebo úzká spolupráce s kavárenským řetězcem Starbucks, ale především použitá technologie.

Díky ní si uživatel může například kávu udržovat až dvě hodiny (v případě hrnku přibližně jednu hodinu) v jeho ideální teplotě, pohybující se v rozmezí 50 až 60 stupňů. Nastavovat si to navíc může jak přímo na termosce nebo hrnku, tak i pomocí dedikované mobilní aplikace. A právě do ní Ember nově integroval zajímavou funkci pro všechny, kteří mají rádi pod kontrolou vše, co do sebe dostávají.
Aplikace totiž nově dokáže měřit příjem kofeinu z kávy a získaná data následně ukládat do aplikace Zdraví na iOS, která obecně slouží jako místo pro veškerá zdravotní data z různých mobilních softwarů třetích stran. Data o kofeinu má Ember brát na základě vypitých mililitrů z jeho termosky nebo hrnku. Nereflektuje tak (zatím) druh kávy, což znamená, že jde spíše o odhad než o zcela přesné informace.

Pokud jsou produkty od Emberu položené na speciální nabíjecí podložce, která vypadá jako podtácek, mohou nápoj udržovat ve stejné teplotě i celý den.

I tak se však tato funkce může hodit alespoň pro okrajovou představu, kolik kofeinu do sebe člověk přibližně dostane. Navíc si pak uživatel může přímo v aplikaci nastavovat limity a v případě, že by stanovené hranice bylo dosaženo, hned bude upozorněn. Dále by se měl také dozvědět, jak příjem daného množství kofeinu ovlivňuje spánek nebo životosprávu.

Co se týče pořízení termosky Travel Mug nebo keramického hrnku Ceramic Mug, jsou nabízeny ve vybraných pobočkách Starbucks a také například na Amazonu. Na oficiálním e-shopu jsou aktuálně vyprodané.

Komentáře