Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Do MacBooků Pro míří výkonné grafické karty Radeon Pro Vega od AMD
Foto: Apple

Včerejší tisková konference Applu byla patrně jednou z nejzásadnějších událostí posledních let, co se nových Maců týče. Cupertinská firma po dlouhé době představila jak aktualizovaný MacBook Air s Retina displejem, tak i nový Mac mini s výkonnějšími vnitřnostmi. Částečnou změnou však prošly i MacBooky Pro.

Apple potají zveřejnil, že své profesionální notebooky vybaví grafickými kartami Radeon Pro Vega od AMD, které debutovaly minulý rok v iMacích Pro. To je poměrně velká věc zejména pro uživatelé zabývající se náročným editováním videí, 3D designem nebo renderováním.

Karty AMD Radeon Pro Vega totiž mají nabízet až o 60 procent vyšší výkon než u varianty Radeon Pro 560X, která byla pro MacBooky Pro dosud dostupná. Zároveň by díky své optimalizaci neměly zařízení tolik zatěžovat (vybíjet), přičemž by veškeré operace měly probíhat v maximální tichosti.

Foto: Apple

Cookova firma tuto možnost zahrne pouze do 15palcové verze MacBooku Pro, a to od 14. listopadu, kdy budou mít uživatelé možnost si vybrat mezi typem Pro Vega 20 a Pro Vega 16. Cena zatím není známá.

Komentáře