Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Druhá generace Apple Pencil přijde s novým designem a dobíjením. Podporovat má i gesta
Foto: Apple

Do říjnové události pod taktovkou Applu zbývá už jen pár hodin a již nyní je téměř jisté, co se na ní představí. Spekulací a uniklých informací zejména o nových iPadech je více než dost, na druhou stranu detaily ohledně nové generace digitálního pera Apple Pencil dosud tak žhavé nebyly. Na poslední chvíli nicméně přispěchal známý leaker Benjamin Geskin.

Podle něj, respektive podle jeho anonymních, zpravidla solidních zdrojů, má druhá generace Apple Pencil přijít hned s několika zásadními změnami. Tou první má být design, od něhož se očekávají minimalističtější křivky, konkrétně absence stříbrného pásu v horní části. Mluví se také o menší velikosti, nicméně to je zatím nepravděpodobné a Apple se bude držet původní délky.

Značnou obměnou má projít také dobíjení Apple Pencil. Novinka údajně nebude vyžadovat připojování do Lightning kontektoru na iPadu, ale postačí ji přiložit na bok zařízení, kam se magneticky uchytí a tím by se měla nabíjet. Ostatně tato inovace jde ruku v ruce s očekávanou změnou párování s tabletem, která má fungovat podobně jako sluchátka AirPods.

V neposlední řadě by aktualizované digitální pero z cupertinských dílen mělo podporovat gesta, což zjistil Guilherme Rambo ze serveru 9to5Mac ze zdrojového kódu iOS 12. Údajně by díky této funkci mělo fungovat například měnění velikosti nebo barvy virtuálního štětce přímo uvnitř grafické aplikace speciálními pohyby. Využití však má být mnohem širší.

Foto: Apple

Bližší informace o novém jablečném digitálním peru by mohly být známy již okolo 15:00–16:00, kdy v newyorském Brooklynu odstartuje s největší pravděpodobností poslední tisková konference Applu v letošním roce.

Komentáře