Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Facebook spouští pro uživatele iPhonů novou funkci, která automaticky přetvoří fotky do 3D

Mobilní aplikace Facebooku neustále prochází všelijakými změnami. Ať už jde o funkční nebo vzhledové inovace, není měsíc, kdy by do rozhraní nějaký prvek nepřibyl. Není tomu jinak ani teď, kdy největší sociální síť pod vedením Marka Zuckerberga začíná experimentovat s novým 3D formátem.

Nová funkce, která je zatím dostupná pouze na iPhony (konkrétně na všechny modely s duálním fotoaparátem vyjma iPhonu XR), je založena na principu, kdy si uživatelé zcela jednoduše vytvoří z původní „klasické“ fotky trojrozměrnou variantu. O tuto transformaci se mají starat specifické algoritmy, které Facebook do aplikace zahrnul.

Ač je možné vytvořit 3D fotku takřka z jakéhokoliv snímku, existují jistá doporučení, kterými je dobré se řídit pro maximální efekt. Facebook například doporučuje, ať je na fotce jasně viditelný hlavní objekt (potažmo několik objektů) v popředí, který by měl v nejlepším případě mít kontrastní barvy a jasné, výrazné textury.

Celý proces nasdílení je pak poměrně jednoduchý: uživateli stačí přejít do sekce, odkud klasicky vytváří příspěvky. Tam bude mít v seznamu novou položku pod označením 3D Photo, která otevře knihovnu fotek. Po zvolení konkrétní fotky se následně zapojí i ona umělá inteligence Facebooku a snímek nastaví do 3D pojetí.

Funkce se má výhledově dostat i na další zařízení (ne jen iOS), zatím však ale není zřejmé kdy. Na iOS to Facebook pravděpodobně bude testovat a po prvním vyhodnocení by mohl tento doplněk s cílem oživit Zeď (respektive News Feed) uživatelů integrovat i na jiné platformy.

Komentáře