Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Herní megahit Pokémon GO se propojuje s aplikací Zdraví na iOS

I když celosvětové šílenství, které u mobilní hry Pokémon GO panovalo několik měsíců od představení v roce 2016, vyprchalo, vývojářské studio Niantic ani zdaleka na tento fenomén nerezignuje. Nově totiž do oblíbených Pokémonů integruje funkci, díky níž by se hráčské zážitky mohly výrazně posunout kupředu a současně by se šetřila baterie v telefonu.

Niantic do hry Pokémon GO pro iPhony zahrnuje systém Adventure Sync. Ten je založen na jednoduchém, avšak velmi žádaném principu: dokáže měřit kroky uživatele, aniž by měl zapnutý (respektive rozsvícený) telefon. Může jej mít klidně v kapsy nebo batohu a Pokémon GO budou automaticky měřit jeho ušlou vzdálenost, tím pádem i počet kroků a spálené kalorie.

Tato herní funkce má spolupracovat s HealthKitem, respektive se Zdravím, na iOS, ze kterého si potřebná data bude brát. Pokémon GO pak následně bude pro hráče sestavovat i týdenní souhrny s těmito parametry, které by mohly fungovat jako solidní nástroj pro fitness.

Mimo jiné však bude hráče i odměňovat herními doplňky a zároveň bude sloužit jako efektivní cesta pro líhnutí vajec s Pokémony. To se totiž odvíjí právě od ušlých kilometrů, kterých bude pravděpodobně mnohem více, jelikož hráči nebudou muset mít telefon neustále aktivní. Je to tedy i skvělá funkce pro šetření baterie, která během provozu Pokémon GO dostávala poměrně dost zabrat.

Niantic zveřejnilo, že funkci bude postupně zpřístupňovat celému světu v nadcházející aktualizaci. Dostupná bude mimo jiné i pro operační systém Android.

Komentáře