Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Ikona nalezená v iOS 12 potvrzuje přední vzhled očekávaných iPadů Pro

V posledních týdnech se na povrch dostala celá řada designových konceptů nových iPadů Pro, které mají být představeny již během zítřejšího dne. Některé z nich vypadají velmi věrohodně a pravděpodobně tak potvrzují finální vzhled nové tabletové generace. Na druhou stranu zatím nic nebylo definitivního, což nyní tak trochu vyvrací server 9to5Mac.

Ten našel ve zdrojovém kódu iOS 12 ikonu (viz výše), která znázorňuje právě chystaný iPad Pro. Ačkoliv nejde o žádnou detailní grafiku, zveřejněný piktogram (jenž Apple v podobě iPhonu nebo Apple Watch používá i pro indikaci zařízení baterie v Oznamovacím centru na iOS) toho říká mnohem více, než by si mnozí mysleli.

Koncept iPadu Pro (Foto: Alvaro Pabesio / Behance)

Na první pohled je zřejmé, že ikona nedisponuje žádným Home buttonem, což jen potvrzuje dlouhodobé spekulace, že jej Apple odstraní a jeho bezpečnostní funkci v podobě Touch ID nahradí Face ID. A jak je známo z „desítkových“ iPhonů, Face ID se pojí s horním výřezem („notchem“) v displeji, kam se umísťuje kamerová technologie TrueDepth.

Zajímavé je, že ikona žádný notch nenabízí. Je tak téměř jisté, že nové iPady Pro, které mají přijít ve dvou velikostech (10,5 palce a 12,9 palce), tímto kontroverzním prvkem, díky němuž před časem na fórech panovaly horlivé diskuze, obohacen nebude.

Foto: Viktor Kádár / Behance

Technologie Face ID tak s největší pravděpodobností bude zahrnuta přímo do „rámečku“ zařízení, což by potvrzovalo, proč je poměrně široký. Minimálně ve srovnání s iPhony XS, potažmo X. Na druhou stranu může být šířka zvolena jen pro účely lepší viditelnosti ikony a ve skutečnosti tak výrazná být nemusí.

Z piktogramu je dále možné zpozorovat, že tlačítko pro vypnutí/zapnutí zařízení (a vyvolání Siri či pořizování screenshotů) je opět umístěno nahoře, nikoliv na boku, jako to mají iPhony. Je otázkou, zdali to má nějaký specifický záměr, nebo se Applu jen designově hodilo jej umístit na horní část.

Koncept iPadu Pro od designéra Alvara Pabesia (Alvaro Pabesio / Behance)

Tak či tak, jasno bude již zítra mezi 15. až 16. hodinou středoevropského času, kdy se v New Yorku další tisková konference Applu, na níž by se měly objevit i nové Macy, uskuteční.

Komentáře