Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Instagram testuje novou navigaci mezi příspěvky. Místo scrollování je půjde překlikávat

Oblíbená sociální síť Instagram, která od roku 2010 spadá pod Facebook, testuje novou formu navigace, která by mohla výhledově kompletně změnit způsob, jakým ji využíváme. V rámci záložky „Pro vás“, která se v aplikaci schovává pod ikonou lupy, totiž testuje navigaci mezi doporučovanými příspěvky kliknutím do strany, místo vertikálního scrollování, resp. posunu.

I když je stále nová navigace ve fázi testování a je dostupná pouze pro vybrané uživatele, je to ze strany Instagramu určitě logický směr. Na překlik a posun příspěvků do strany jsou totiž uživatelé již zvyklí z dočasných příspěvků na Snapchatu a později také Instagram Stories, potažmo Facebooku.

Prozatím není známo, kdy by se změna měla projevit i globálně pro všechny uživatele a zda bude znamenat také budoucí změnu hlavního feedu, ve kterém je i přes testování novinky stále možné projíždět příspěvky pouze scrollováním. Testování jako takové bylo ovšem potvrzeno během včerejšího dne serveru TechCrunch.


Uživatelé, kterým se nová funkce v rámci testování zobrazila, potvrzují, že se ihned po otevření aplikace ukázala informace přes celou obrazovku, která informovala o změně navigace a o tom, jak ji správně využívat.

Instagram si od změny, která pochopitelně čeká všechny uživatele na iOS, slibuje delší aktivitu na této sociální síti. Kromě všeho pak navíc získá cenná data o jednotlivých překlicích – jak dlouho uživatelům trvá překliknout na další část obsahu, zda je ten daný obsah zaujal a také s jakou frekvencí jsou schopni objevovat nové příspěvky.

Komentáře