Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iOS hra Reigns: Game of Thrones na motivy seriálu Hra o trůny využije technologii Face ID
Foto: Nerial/Devolver Digital

Když tvůrci z videoherního studia Nerial, které doplňuje coby vydavatel Devolver Digital, před takřka dvěma lety vydávali strategickou hru Reigns, která hráče zavede do fiktivního středověku, ve němž se rozhodují o vedení své monarchie na základě rad nejrůznějších poradců, nikdo netušil, jak velký nakonec bude mít hra úspěch.

Od vydání na platformách iOS, Android, Linux, macOS či Windows přišlo i pokračování v podobě Reigns: Her Majesty a také rozšíření na platformu Nintendo Switch. Nyní se ovšem studio rozhodlo, že spojí síly s HBO a jedním z jeho nejúspěšnějších seriálů Hra o trůny v nové hře Reigns: Game of Thrones.

Ta hráče zavede do světa fiktivních kontinentů Západozemí a Essosu, tvrdých bojů o trůn a také do prostředí hlavních postav seriálu, se kterými budou mít tu čest. I když hra vyjde vedle iOS i na Androidu, macOS či Windows, mobilní operační systém Applu přeci jen bude mít pro hráče něco navíc. Díky senzorům TrueDepth, které jsou využívány pro technologii Face ID, si budou muset hráči dát záležet nejen na rozhodování, ale i na vlastní mimice.

Foto: Nerial/Devolver Digital

Reigns: Game of Thrones totiž bude obsahovat speciální trackovací technologii, kterou Apple umožňuje nově využít vývojářům her, díky které budou hráči moci pohledět do očí potenciálního nepřítele ve hře a podle mimiky jeho tváře poznat, zda se mu dá věřit, nebo ne. To stejné bude fungovat i na straně počítačem řízeného protějšku, který hráči buď bude věřit, nebo se odvrátí zády.

Hra od Nerial/Devolver Digital je tak vůbec jednou z prvních, která tuto technologii využije pro jednu z hlavních funkcí ve hře. Vedle samotného využití TrueDepth pak budou hráči moci rozhodovat o dalších akcích ve hře jednoduchým swipováním na levou či pravou stranu, podobně jako u seznamky Tinder. Každá akce má své následky a je tak třeba pečlivě vybírat.

Hra bude dostupná 18. října pro všechny zmíněné platformy. Na iOS si ji můžete předobjednat za 99 korun zde, naopak pro macOS je třeba využít herní platformy Steam, kde je hra dostupná za 3,99 dolaru (89 korun).

Komentáře