Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Který iPad koupit? V nabídce je po včerejšku 5 různých modelů
iPad Pro se snaží co nejvíce přiblížit idee počítače jako velkého dotykového displeje

Apple během včerejší konference vysílané z newyorské Brooklyn Music Hall představil kromě zbrusu nového MacBooku Air také nové iPady Pro, a to hned ve dvou velikostech. Menší model má úhlopříčku 11 palců, větší 12,9 palců. V nabídce je tak aktuálně 5 různých tabletů od Applu. Čím se liší a který z nich vybrat?

iPad (6. generace)

Vůbec nejdostupnějším modelem je klasický iPad, jehož 6. generaci Apple představil letos na jaře. Jedná se o tradiční 9,7palcový model, který má shodný design s iPadem Air, který na trh vstoupil již v roce 2013. Firma Tima Cooka tento tablet staví do pozice „vstupního“ modelu a iPadu s ambicí dobývat školství. V segmentu zařízení pro využití ve školních lavicích ovšem Applu zejména ve Spojených státech silně konkurují chromebooky.

Ačkoli je iPad 6. generace oproti zbytku portfolia „levným“ modelem, jedná se o velice solidní tablet s pěkným displejem i rychlým hardwarem, který běžným uživatelům plně postačí. Letos navíc klasický iPad poprvé podporuje i elektronickou tužku Apple Pencil. Tu do té doby mohli využívat pouze majitelé dražších iPadů Pro.

Co se týče cen, nejlevnější WiFi variantu s 32GB pamětí lze pořídit za 8 990 korun. Nejdražší varianta se slotem na SIM kartu pro možnost mobilního připojení a s 512GB pamětí pak stojí 14 990 korun.

iPad mini 4

Za dostupný model lze označit také čtvrtou generaci iPadu mini. Tento 7,9palcový tablet do prodeje přišel již v září 2015 a nejedná se tedy o zařízení s nejaktuálnějším hardwarem. Pokud hledáte kompaktní tablet, na kterém stále dobře funguje i nejnovější iOS 12, iPad mini 4 by neměl být krokem vedle.

iPad mini 4 by si určitě zasloužil nástupce s aktuálním hardwarem, ale pokud se na něj rozhodnete čekat, možné je, že se nedočkáte. Telefony totiž natolik vyrostly, že není tak úplně jisté, že by po tabletu s úhlopříčkou pod 8 palců byla dostatečná poptávka. Je klidně možné, že dokud bude iPad mini 4 jakžtakž použitelný, Apple jej nechá jen dožít v nabídce. Ve hře je i možnost, že jej firma v budoucnu nahradí klasickým 9,7palcový modelem s menšími rámečky.

iPad mini 4 pořídíte v nejlevnější verzi za 10 990, přičemž dostanete 128 GB paměti a WiFi připojení. Verze se stejnou pamětí a slotem na SIM kartu vás vyjde na 14 490 korun.

iPad Pro 10,5“

V nabídce naleznete i 10,5palcový iPad Pro. Jedná se o model představený v červnu 2017 a o nejlevnější iPad pro profesionály. Tablet má tedy výkonný hardware a podporuje Apple Pencil (1. generaci) i speciální klávesnici Apple Keyboard, kterou lze připojit přes speciální Smart Connector.

Tablet má navzdory velkému displeji takřka stejné rozměry jako 9,7palcový model, a to díky užším rámečkům okolo displeje. Není ovšem menší než letošní 11palcový model. Oproti novým iPadům Pro má tento tablet fyzické tlačítko Home s integrovanou čtečkou otisků prstů, což ale samozřejmě znamená také větší rozměry. iPad Pro s úhlopříčkou 10,5“ je tedy pravděpodobně nejžhavějším adeptem na vyřazení z nabídky. Nový iPad pro je ve všech ohledech lepší.

Než ale iPad Pro 10,5“ z nabídky zmizí, zákazníky může nalákat cenou. Přeci jen se jedná o výborný tablet pro profesionály s podporou původní Apple Pencil i klávesnice, ale k dostání je za ještě přijatelnou cenu. Ta startuje na 18 490 korunách za 64GB verzi s WiFi. Nejdražší verze s podporou mobilního internetu a 512GB pamětí je pak k dostání za 32 990 korun.

iPad Pro 11“ a iPad Pro 12,9“

Nejnovějšími přírůstky do rodiny iPadů jsou špičkové profesionální tablety iPad Pro ve dvou velikostech – 11″ a 12,9″. Jak již bylo řečeno, nové iPady postrádají fyzické tlačítko Home a ovládat je lze pomocí gest, která známe z iPhonů X, XS (Max) a XR. Lze je pohodlně odemykat pouhým pohledem, a to s pomocí technologie pro rozpoznávání obličeje Face ID.

Příjemné je, že se Applu podařilo přední kameru se senzory pro Face ID umístit i do úzkého rámečku nad displejem a iPady Pro tedy nemají onen výřez, který známe z aktuálních smartphonů. Nové iPady Pro kromě nabušeného hardwaru a krásného displeje takřka bez rámečků lákají také na podporu zbrusu nové tužky Apple Pencil, kterou lze magneticky přichytit k boku iPadu a takto ji i nabíjet. Apple představil rovněž novou klávesnici kombinovanou s pouzdrem.

Nejlevnější verzí nového iPadu Pro je 11palcová varianta s 64 GB velkou pamětí a podporou WiFi. Ta vyjde na 22 990 korun. Na druhém pólu je 12,9palcová verze s pamětí 1 TB a podporou mobilního internetu, která vyjde na hrozivě vypadajících 55 990 korun.

Komentáře