Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Microsoft spustil pro iPhone novou aplikaci pro správu útrat s napojením na bankovní účty

Aplikací pro správu peněz, respektive sledování finančních pohybů na účtech a jejich řazení, je na dnešním trhu celá řada. Typickými příklady mohou být například Spendee, která je dílem stejnojmenného českého startupu, Expensify nebo Concur. Nově však do této sféry vstupuje další hráč, a to velmi zásadní – Microsoft.

Prostřednictvím svého interního projektu Microsoft Garage, který je prakticky místem pro vytváření a testování nových nápadů (podobně to má i Google s inkubátorem Area 120), na App Store uvedl novou iOS aplikaci pod názvem Spend. A jak z názvu napovídá, její princip spočívá ve sledování a kontrole útrat.

Ačkoliv Spend nabízí řadu vhodných funkcí jako například možnost pořizování fotek faktur, kategorizaci peněžních pohybů nebo reporting, klíčovým prvkem celé aplikace je její automatizace. Vývojáři se zaměřili na to, aby uživatelé mohli jednoduše napárovat čísla svých platební karet (bankovních účtů) s cílem rychlého promítání veškerých útrat přímo do rozhraní služby.

V praxi by to tedy vypadalo tak, že jakmile se skrze bankovní účet uskuteční jakýkoliv nákup nebo platba, částka se ihned promítne do aplikace a uživatel rázem dostane možnost k ní rychlým „swajpnutím“ přiřadit, zdali se jednalo o osobní útratu, nebo naopak o útratu pracovní. Následně může přiřazovat i tagy pro lepší organizaci a přehlednost.

Součástí aplikace, za kterou stojí vývojáři aplikace pro sledování ujetých mil MileIQ (koupeno Microsoftem v roce 2015), je i možnost udělování specifických poznámek ke každé platbě, dělení útrat nebo několik způsobů, jak jednotlivé kategorie uzpůsobovat. Nehledě na to, že uživatelé si mohou nechat vygenerovat i reporty svých útrat v podobě tabulek a exportovat je do PDF.

Nyní je otázkou, zdali novinka pod hlavičkou Microsoft Garage může konkurovat zaběhlým a ověřeným službám jako Expensify nebo Concur. Podle všeho se však o to Spend ani nesnaží (alespoň ne teď) a spíše si chce ověřit, jak budou uživatelé reagovat na novou platformu, která má silné zázemí Microsoftu.

Aplikace je aktuálně dostupná pouze na americkém App Storu. Pro zbytek světa tak zatím existuje jediná možnost, a to přepnutí lokální verze do té americké.

Satya Nadella, CEO Microsoftu (Foto: Microsoft)

Komentáře