Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Netflix se Applu zatím nebojí. Nikdo prý netuší, jak bude jeho televizní obsah vypadat
Foto: Apple

Není žádným tajemstvím, že Apple chystá vlastní exkluzivní televizní obsah. V rámci firmy funguje tým, který se podílí mimo jiné na tvorbě dětských pořadů, latinskoamerických pořadů, dramat či třeba evropského obsahu. Vlastní „televizi“ by Apple mohl spustit již v březnu 2019 a službám jako Netflix, HBO Go či Amazon Prime by mohla vzniknou silná (a bohatá) konkurence.

Netflix, extrémně populární služba pro streaming filmů a seriálů s důrazem na exkluzivní obsah, ovšem zatím nejeví žádné stopy nervozity. Šéf obsahu Netflixu Ted Sarandos promluvil o potenciální konkurenci ze strany Applu na summitu Vanity Fair New Establishment v Los Angeles a vyjádřil se, že nejsou dostupny žádné informace, s jakým obsahem by Apple mohl přijít. Ačkoliv ve svých útrobách chystá celou řadu seriálů, netuší se, na jakém tónu budou založeny.

Když byl tedy Sarandos dotázán, zda se Netflix vstupu Applu na trh bojí, dle serveru CNET odpověděl, že se těžko může bát něčeho, u čeho zatím absolutně netuší, jak to bude ve výsledku vypadat.

„Nemám tušení, jak bude výsledný produkt Applu vypadat. Nemyslím si, že to vůbec někdo ví. Nemyslí si ani to, že by to tušili lidé, kteří pro ně dělají obsah,“ vyjádřil se v Los Angeles Sarandos a dodal: „Netflix se příliš nesoustředí na žádné konkurenty.“

V souvislosti se zvěstmi o vlastní streamovací službě Applu se mluvilo o rozpočtu čítajícím zhruba miliardu dolarů. Článek publikovaný v The New York Times navíc hovořil o tom, že Apple tento rozpočet snadno překročí a v rámci různých vyjednávání o právech na exkluzivní obsah firma Tima Cooka přeplatila i právě Netflix. Apple má prý do vlastního obsahu investovat víc než Facebook, YouTube i mnoho tradičních televizních studií.

The Wall Street Journal informoval, že obsah produkovaný ze strany Applu bude odrážet hodnoty firmy jako optimismus, otevřenost či tolerance. Čekat naopak nemůže žádný explicitní obsah, ve kterém by se objevovaly prvky násilí, nahota nebo třeba vulgarity. Otázka je, zda nebudou diváci oceňovat spíše přístup Netflixu, který svým autorům dává maximální tvůrčí volnost.

Komentáře