Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nová televizní služba od Applu bude dostupná ve více jak 100 zemích. Pravděpodobně i v Česku
Foto: Apple

Vzhledem k tomu, že Apple neustále objednává nové a nové pořady pro svou chystanou streamovací platformu, je o možné konkurenci Netflixu či Amazon Prime Video slyšet čím dál více. Blížící se debut navíc umocňují i informace ohledně bezplatného využívání pro uživatele iOS zařízení či Apple TV nebo skutečnost, že na ní Apple nebude nabízet obsah s násilnou tématikou.

Velkou otázkou je pochopitelně datum vydání. Mnohé zdroje včetně Bloombergu hovoří i březnu příštího roku, což prakticky potvrzuje i nová zpráva serveru The Information. Ten si však na základě svých konexí dává jistou rezervu a informuje, že televizní streamovací služba Applu debutuje „někdy“ v první polovině roku 2019.

Pochopitelně odstartuje na území Spojených států, nicméně se očekává, že do konce příštího roku bude dostupná ve více jak 100 světových zemích. Je tedy velmi pravděpodobné, že mezi nimi bude figurovat i Česká republika, což by znamenalo, že by se pro tuzemský trh otevřela aplikace Apple TV App, přes kterou cupertinská firma plánuje svůj obsah vysílat.

Tim Cook, CEO Applu (Foto: Apple)

Právě dostupnost této služby bude jedním z nejzásadnějších aspektů pro úspěch. Apple totiž chystá poněkud specifický obsah, který sice bude nabízet „klasické“ filmy a seriály (jako například Defending Jacob, Wolfwalkers, Foundation dle knižní předlohy Isaaca Asimova a desítky dalších), ale podle Cookova rozhodnutí nebude obsahovat žádné násilné, sprosté nebo sexuální prvky.

Je ve hvězdách, zdali se obsahová omezení budou týkat i pořadů od třetích stran (jablečná televizní služba totiž bude nabízet i obsah externích platforem jako HBO nebo Starz), ne pouze přímého obsahu od Applu. Ostatně ani vedení Netflixu tyto kroky patrně příliš „nechápe“ a netuší, co od této služby, do níž má Apple letos investovat okolo 1 miliardy dolarů, vlastně čekat.

„Kapitán Amerika“ Chris Evans se chopí role v seriálu Defending Jacob (Foto: Cage Skidmore / Flickr)

Komentáře