Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový systém iOS 12 běží po necelých 3 týdnech na téměř polovině všech zařízení

Pouze něco málo přes 2 týdny nás dělí od vydání iOS 12, které přineslo spoustu vylepšení a především zrychlení systému na starších iPhonech a iPadech. Pro uživatele předchozí verze iOS 11 tak bylo spoustu důvodů k upgradu, o čemž svědčí i aktuální čísla. Dle statistik společnosti Mixpanel totiž novou verzi iOS využívá již téměř polovina všech zařízení.

K dnešnímu dni se konkrétně jedná o 49,36 procenta všech zařízení, které o téměř 6 procent překročily předchozí verzi iOS s pořadovým číslem 11. Necelých 7 procent si poté stále ukrajují starší systémy. Adopce iOS 12 je tak rychlejší, než se dalo na první pohled očekávat, jelikož iOS 11 v minulém roce mělo ve srovnatelné době pouze 38 procent zařízení.

Na vině bylo především množství chyb, které vydání iOS 11 doprovázelo, oproti tomu je ovšem iOS 12 relativně stabilní, až na občasné potíže s nabíjením iPhonů a iPadů, které po aktualizaci některým uživatelům nefungovalo. To nicméně opravuje poslední aktualizace iOS, která je momentálně v beta verzi u vývojářů a brzo se dostane do stabilní verze.

Statistika instalací iOS 12 oproti iOS 11 a starším systémům

Data pochopitelně nejsou zcela přesná, jelikož pocházejí pouze od analytického startupu Mixpanel, nikoliv přímo od Applu. Mixpanel je ovšem zakládá na stovkách milionů různě sesbíraných datových bodů (převážně z webů a mobilních služeb), takže budou čísla obecně velmi přesná. Apple je pravděpodobně upřesní až za několik týdnů.

Po poslední aktualizaci iOS 12.1, která je, jak již bylo zmíněno výše, prozatím testována vývojáři a beta testery, jsou pak nově k dispozici mimo oprav a množství změn také nové emojis. Apple jich přidal s novou aktualizací bezmála 70, od nových variant obličejů přes sportovní předměty až po zvířata. Stabilní iOS 12.1 pro veřejnost bude dostupné do pár týdnů.

Komentáře