Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Oblíbený grafický nástroj Photoshop od Adobe míří v plnohodnotné verzi na iPad
Foto: Adobe

Photoshop byl a vždy bude ikonou mezi grafickými softwary. I když existuje nespočet alternativ, nástroj od kalifornského giganta Adobe je stále jeden z nejpopulárnějších. Dlouhou dobu ovšem byla mimo desktopu dostupná verze na mobilu a iPadu pouze v omezené verzi, která neumožňovala využití všech funkcí. To by se mělo v příštím roce změnit s novou verzí.

V rámci měsíčního předplatné Creative Cloud nabídne Adobe novou podobu Photoshopu na iPadu, která bude umožnovat totožné funkce jako desktopová aplikace. Dokonce má být založena na stejném jádru, takže bude disponovat i stejným výkonem. Na iPadu tak bude možné otevřít a plně editovat veškeré PSD soubory, které jsou pro Photoshop typické.

Uloženy navíc budou přímo v cloudu, takže můžete například začít s editací fotografie na počítači a při cestě vlakem ji dokončit na iPadu, a to v podobném rozhraní se stejnými nástroji. Vývoj nového řešení pro iPad začal zhruba před rokem a půl v rukou dvou vývojářů a nikdo původně nečekal zázraky, především kvůli specifickému ovládání, jež vynechává klávesnici a myš. Verze pro iPad ovšem překvapila.

Nový Photoshop na iPadu (Foto: Adobe)

Nová verze se poprvé objevila na včerejší vývojářské konferenci Adobe MAX, k dispozici ovšem nebude až do příštího roku – před Adobe totiž stojí ještě dlouhé měsíce testování a ladění. Mezitím si ovšem kalifornský obr připravil další skvělou novinku, která souvisí s využitím v jablečném ekosystému.

Adobe představilo také Project Gemini, který sice nelze prozatím stáhnout, ale lze se přihlásit do jeho beta testování. Gemini má být pokročilá aplikace pro digitální kresbu a malbu, která má velmi přesně reagovat na přítlak stylusu Pencil. Aplikace bude obsahovat širokou paletu štětců a dokáže proměnit stylus pro malování vodovými, olejovými či pastelovými barvami.

Project Gemini (Foto: Adobe)

Project Gemini by se mimo jiné měl objevit i na ostatních platformách, například pro Microsoft Windows. Datum jeho vydání nebo detaily ohledně přesných funkcí budou známy v následujících měsících.

Komentáře