Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Populární farmářský simulátor Stardew Valley míří na iOS

V principu existují špatné hry, průměrné hry a skvělé hry. Samostatnou kategorií jsou pak naprosto výjimečné herní tituly, které patří k tomu nejlepšímu, co trh počítačových, konzolových a mobilních her nabízí. A přesně do této skupiny patří herní titul Stardew Valley od nezávislého herního vývojáře Erica Baroneho.

Tomu se totiž podařilo v roce 2016 vytvořit a vydat titul, který si podmanil hráče i herní kritiky po celém světě. Stardew Valley je ve svém základu RPG farmářský simulátor, ve kterém se hráč ujme role majitele farmy, kterou zdědil a s tím souvisejícími starostmi a úkoly, které je nutné řešit.

Stardew Valley

Hra, která se otevřeně inspirovala 22 let starým titulem Harvest Moon pro konzoli SNES, pak po hráči vyžaduje, aby dokázal zajistit ideální chod farmy, od pěstování plodin a chov zvířat přes sklízení a těžení až po rybaření a souboje s monstry. To vše za nutnosti dodržovat propracovaný a často poměrně drsný ekonomický systém. Právě celková propracovanost hry společně s jejím líbivým vizuálním zpracováním a skvělým příběhem se postarala o to, že se ze Stardew Valley stal celosvětový hit.

Ostatně, není náhoda, že Stardew Valley se loni stalo nejstahovanější hrou pro konzoli Nintendo Switch a významná ocenění sbíralo (vlastně stále sbírá) i jinde. Například na největší herní platformě Steam se pyšní hodnocením 10/10, podobně pozitivní jsou pak i recenze v zahraničních a tuzemských herních magazínech, kde se hodnocení často blíží magické hranici 100 %.

Stardew Valley vyšlo původně před dvěma roky na platformu Windows, a následovaly verze pro Mac, Linux, Xbox, Playstation a Nintendo Switch. Možnosti zahrát si tento herní skvost se nicméně konečně brzy dočkají i mobilní hráči, jelikož tvůrce hry Eric Barone ve spolupráci s londýnským herním studiem The Secret Police oznámil, že hra už 24. října zamíří také na platformy iOS a Android.

Už za 2 týdny si tak bude možné tento herní skvost zahrát například na iPhonu nebo iPadu. Stardew Valley je možné předobjednat už teď na App Store za částku 7,99 dolaru, v přepočtu zhruba 179 Kč. Hráči, kteří Stardew Valley rozehráli například na svém počítači, zároveň budou mít možnost přenést si své uložené pozice i do iOS verze.

Stardew Valley míří na iOS

Komentáře