Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Potvrzeno: Apple začátkem příštího roku spustí v Česku svoji platební službu Apple Pay
Foto: Apple

Když jsme v průběhu září informovali o možném příchodu platební služby Apple Pay do Česka, bylo ještě její spuštění relativně nejasné a datum zahájení se zakládalo především na integraci technologie u tuzemských bank. A i když jsou banky dle všeho již připraveny, Apple se rozhodl odložit start až na příští rok, konkrétně na přelom ledna a února 2019, a mezitím upřednostnit spuštění v Německu.

Vyplývá to z exkluzivních informací, které získal sesterský server CzechCrunch. Mezi bankami, které mají být na Apple Pay připraveny, jsou například Česká spořitelna, ČSOB, Moneta, Air Bank nebo Komerční banka. Po spuštění tak postačí pouze přidat svoji platební kartu do Apple Pay a službu tím aktivovat k využití při bezkontaktních platbách.

Apple Pay je funkční na všech běžných Apple zařízeních, od MacBooku přes iPhone až po Apple Watch. Platbu jako takovou poté stačí potvrdit otiskem prstu či za pomocí Face ID. Apple Pay bude výhledově také součástí mnoha českých e-shopů, které mohou podobně jako u obdobných služeb zobrazovat tlačítko pro Apple Pay mezi svými platebními možnostmi.

Naopak jedna z dalších služeb spojených s Apple Pay, Apple Pay Cash, díky které lze posílat peníze mezi přáteli prostřednictvím iMessage, se velmi pravděpodobně z USA do Evropy a potažmo tedy i do Česka nerozšíří. Informace o spuštění Apple Pay v tuzemsku nicméně potvrzuje i dřívější spekulace založená na mnoha místních bankách. Například od ČSOB:

Podrobnější informace bychom se měli dozvědět s přelomem roku, oficiální zpráva Applu se ovšem neočekává až do oficiálního spuštění, jak už je tomu u kalifornského giganta standardem.

Komentáře