Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Připomeňte si trojici reklamních spotů, které Apple natočil v Česku

I když mnohým může připadat, že Apple nepovažuje Českou republiku za místo, kde by chtěl výrazněji figurovat (důkazem je například absence jediného Apple Storu, Siri bez podpory češtiny nebo dlouho očekávaný příchod Apple Pay), k jednomu účelu využívá tuzemské luhy a háje poměrně často: k natáčení reklamních videí.

Od roku 2016 natočil cupertinský gigant ve spolupráci s příslušnými produkčními společnostmi rovnou tři zajímavé globální spoty. A asi není náhodou, že všechny se týkaly vánoční tématiky, pro kterou má Apple ve spojení s Českem pravděpodobně slabost.

Ač do Vánoc zbývají ještě dva měsíce, není od věci si s předstihem připomenout, o jaké reklamy se vlastně jednalo a kde přesně se konkrétní scény natáčely.

Frankie’s Holiday (2016)

Lokalita: Žatec (Hošťálkovo náměstí u chrámu Nanebevzetí Panny Marie)

Frankie’s Holiday pojednává o „děsivé“ postavě Frankieho (ztvárněná hercem Bradem Garrettem), který spolu se svým iPhonem a aplikací Diktafon vyrazil na městské náměstí, aby odrecitoval své vlastní provedení písně There’s No Place Like Home For the Holidays. S celým přednesem mu následně pomohl přítomný dav a zdůraznil hlavní poselství celého spotu – Otevřete svá srdce všem.

Romeo & Juliet (2016)

Lokalita: Libochovice v okresu Litoměřice (okolí Libochovického zámku)

Romeo & Juliet je zasazena do dějové části jedné z nejproslulejších tragedií z pera Williama Shakespeara, které se chopila dvojice dětí v rámci svého vánočního představení. Důraz se klade zejména na iPhone 7, který je prezentován jako zařízení pro natáčení.

Sway (2017)

Lokalita: Praha (ulice Dlouhá a Náplavská a okolí horské dráhy v Holešovicích)

Sway je založena na dvojici tanečníků, kteří za poslechu skladby Palace od Sama Smitha skrze AirPods tancují v jejím rytmu a pobíhají po okolí. Vánoční atmosféru umocňuje padající sníh a okolní výzdoba pražských částí.

Komentáře