Inzerce      O nás     CzechCrunch  
První dojmy a recenze na nový iPhone XR jsou tady. Podívejte se na některé z nich
Foto: Apple

Apple dnes oficiálně zahájil předprodej nového iPhonu XR, který je po modelech XS a XS Max třetím jablečným telefonem tohoto roku. Konkrétně v Česku se online předobjednávky spustily minutu po deváté ranní se slibovaným doručením mezi 26. a 29. říjnem (výjimkou je černá 128GB varianta, u které je doba doručení posunuta o týden).

I když běžní zákazníci pochopitelně své iPhony XR zatím nemají k dispozici, Apple tradičně nová zařízení přednostně rozdal několika recenzentům a youtuberům za účelem natočení prvních dojmů a detailnějších recenzí. A ještě před globálním spuštěním předobjednávek se na YouTube vyrojilo několik videí založených právě na zkušenostech s nejnovějším iPhonem.

Ač se iPhone XR tváří jako „bezrámečkový“ telefon, není tomu tak zcela pravda. Menší rámečky okolo těla přeci jen má a na první pohled (minimálně podle videí) jsou poměrně dost viditelné.

Velký důraz se u iPhonu XR klade i na fotoaparát, který má na rozdíl od svých vyspělejších sourozenců pouze jednu čočku. I tak výsledné fotky vypadají velmi dobře, a to včetně Portrétů.

iPhone XR má oproti modelům XS a XS Max (a ostatně také X) LCD displej namísto OLED. Ve videích se tak často porovnává, jak moc se od sebe vlastně liší a zdali je změna výrazná.

Žlutá, oranžová, modrá, červená, bílá, černá. To jsou barvy, ve kterých si je nový iPhone XR možné pořídit.

Nové spoty od Applu

Se spuštěním předobjednávek zveřejnil Apple na svůj YouTube i dvojici nových reklamních spotů, které zdůrazňují přednosti tohoto modelu:

Začíná se na 22 490 Kč

Pokud vás první recenze (a třeba také nové reklamní spoty) přesvědčily ke koupi iPhonu XR, připravte si minimálně 22 490 korun. Za tuto částku startuje na českém trhu základní, 64GB varianta. Verze se 128 GB pak stojí 23 990 Kč a 256GB model se zastavil na hranici 26 990 Kč.

Foto: Apple

Komentáře