Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Red Dead Redemption 2 přinese propojení hry s iPadem, na kterém zobrazí herní mapu

Dnešní generace her se neustále vylepšuje, mimo vizuálního zdokonalování, kdy je kolikrát jen velmi těžko rozpoznat, co je ještě hra a co je skutečnost, se na poli herních technologií experimentuje také s větším zapojením hráčů. Mimo virtuální realitu či sociální hry s přáteli se tak mnohdy využívají i mobilní aplikace s propojením do hry.

S jedním z takových konceptů už kdysi přišlo herní vývojářské studio Rockstar Games při vydání hry Grand Theft Auto V, která umožňovala správu vlastní postavy, přijímání misí nebo čtení stejných SMS zpráv jako uvnitř hry přímo prostřednictvím aplikace. A teď stejná společnost přichází se zajímavým řešením i pro tablety, včetně iPadu.

Protože bude svět v nové chystané hře Red Dead Redemption 2 s hrdinou Arthurem Morganem a motivy divokého západu opravdu rozsáhlý, chce Rockstar Games při pátečním vydání hry vypustit také mobilní aplikaci, ve které bude možné v reálném čase sledovat pohyb hlavního hrdiny na mapě, plánovat si cestu nebo číst poznámky v deníku.

Virtuální mapa tak má navodit podobný pocit, jako kdybyste drželi fyzickou mapu z papíru a hlídali, ať se neztratíte. To vše navíc bude fungovat bez zapauzování hry, přenášet přesnou polohu hráče a také umožní plánovat podrobně trasu. Aplikace, jež se objeví pro Android i iOS, bude dostupná během pátečního dne, a to zcela zdarma. Používat ji bude možné mimo tabletů pochopitelně i na telefonech, ale s ohledem na využitelnou plochu je například iPad mnohem přirozenější.

Pokud by pro vás pouze mapa nebo plánování cesty bylo málo, aplikace bude ukazovat také zdraví či výdrž hlavního hrdiny (při delším běhu se unaví a musí si odpočinout) a samozřejmě také kompletní herní statistiky včetně procentuálního postupu ve hře.

Poslední ukázka ze hry Red Dead Redemption 2:

Komentáře