Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Strategický herní fenomén Civilization VI je nově dostupný i na iPhone

Milovníci strategických her, které jsou založeny na budování civilizací, bezesporu slyšeli o jedné z nejzásadnější herních sérií v tomto oboru — Civilization od vývojářské legendy Sida Meiera. Ta se od roku 1991 postupně vyvíjela, až dospěla k titulu Civilization VI, která debutovala před dvěma roky na PC a macOS. O rok později se následně dostala na iPad a teď, přibližně po 10 měsících, je k dispozici i na iPhone.

Telefonní verze této kultovní budovatelské hry nabízí velmi podobné rozhraní jako na desktopových platformách a slibuje i stejnou úroveň hratelnosti. Co se týče herního příběhu, nejde o nic jiného, než o budování nové civilizace, se kterou musí hráč zvládnout náročná válečná období, komplikované stavební procesy nebo rostoucí pokroky na poli technologií.

K dispozici je až 20 nejrůznějších historických lídrů, se kterými je možné onu civilizaci posouvat k lepším a vyspělejším zítřkům. Nechybí například ani Theodor Roosevelt, 26. prezident Spojených států amerických, který ve hře vede civilizaci Američanů, královna Viktorie jakožto vůdkyně Angličanů nebo Kleopatra a její egyptský národ.

Všechny herní kroky se následně promítají na rozsáhlý svět, který nabízí ideální příležitost k budování nových měst, hledání potřebných zdrojů a samozřejmě také k vyhledávání bojů, potažmo řešení konfliktních situací diplomatickými způsoby. Součástí je mimo jiné i lokální multiplayer.

Limitovaná nabídka za 629 korun

Civilization VI na iOS nicméně není úplně levnou záležitostí, co se her na tento operační systém týče. Na iPhone (a ostatně i na iPad) je hra v plné palbě momentálně nabízena za 629 Kč, což je navíc suma se 60% zahajovací slevou, která do několika dnů (či týdnů) zmizí.

Na druhou stranu je k dispozici takzvaný testovací režim, kdy si hráč může vyzkoušet 60 herních kol zcela zdarma a následně plnohodnotnou hru zakoupit pomocí mikrotransakce.

Pokud máte hru již koupenou na svém iPadu, na iPhone ji budete mít zdarma.

Je nutné si uvědomit, že vzhledem k náročné grafice a pokročilým herním vlastnostem je Civilization VI dostupná pro iPhony od modelu 7 (7 Plus) a novějších. Dále je nutné disponovat volnou kapacitou okolo 3,4 GB.

Komentáře